چاپ کردن این صفحه

تمدید ثبت‌ نام نهمین دوره طرح ملی تلاوت تا ۱۰ آذر

دبیر طرح ملی تلاوت از تمدید نهمین دوره آموزشی این طرح تا ۱۰ آذرماه و اجرای مرحله مقدماتی از ۱۵ آذرماه خبر داد.

حسین مقدم‌کیا، دبیر طرح ملی تلاوت در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن بیان این مطلب گفت: زمان ثبت نام در نهمین دوره طرح ملی تلاوت ـ شباب‌الرضا(ع) که پیش از این پایان آبا‌ن‌ماه اعلام و به دلیل استقبال مؤسسات قرآنی تا ۱۰ آذرماه تمدید شد.

مدیر مؤسسه قرآن و عترت صراط خراسان رضوی با اشاره به اینکه مسابقه فوق با هدف کشف و پرورش استعدادهای قرآنی نوجوانان پسر در مقطع سنی بین ۸ تا ۱۴ سال و دختران در مقطع سنی ۱۰ تا ۱۵ سال انجام می‌شود، اظهار کرد: مرحله مقدماتی این طرح نیز از ۱۵ آذرماه آغاز می‌شود و تا پایان دی‌ماه ادامه دارد. همچنین ترم نخست این طرح نیز از اوایل بهمن‌ماه آغاز خواهد شد و پذیرفته‌شدگان مرحله مقدماتی به این مرحله راه پیدا می‌کنند.

مقدم‌کیا با اشاره به اینکه طی تدابیر اندیشیده شده به دلیل شرایط کرونا دوره به صورت مجازی برگزار خواهد شد، اضافه کرد: دوره‌ها در هر استان و منطقه براساس شرایط کرونا و مناطق زرد، نارنجی و قرمز متفاوت خواهد بود و درباره برگزاری دوره به صورت حضوری، نیمه‌حضوری و مجازی تدبیر می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت برگزاری جلسات و محافل قرآنی که در کنار طرح ملی تلاوت هر ساله اجرا می‌شد، بیان کرد: در نظر داریم طی برنامه‌ریزی در بستر فضای مجازی و به صورت غیر حضوری این موضوع انجام شود.

مقدم‌کیا تصریح کرد: چهارمین دوره مسابقات سراسری شوق تلاوت، ویژه نخبگان طرح ملی تلاوت به دلیل شرایط کرونایی اجرا نشد و در نظر داریم تا طی برنامه‌ریزی این دوره به صورت مجازی برگزار شود. شرکت‌کنندگان در این مسابقه به سبک‌های یکی از قراء مصری عبدالباسط، منشاوی، مصطفی اسماعیل و شحات محمد انور تلاوت خواهند کرد.

وی درباره برنامه محافل قرآنی ماه مبارک رمضان سال آینده اظهار کرد: در صورتی که شرایط فراهم شود جهت برگزاری محافل قرآنی به کشورهایی چون لبنان، سوریه، عراق و ... اعزام خواهند شد.