چاپ کردن این صفحه

انتشار فراخوان طرح های پژوهشی قرآنی/ پژوهشگران تا ۲۰ دی طرح های پژوهشی خود را ارائه کنند

مدیر کل کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی گفت: این کمیسیون با انتشار فراخوانی از پژوهشگران و علاقه‌مندان خواست تا طرح‌های پژوهشی خود را در سه محور ارائه کنند.

«محمد مهدی عزیززاده» در گفت و گو با خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به فراخوان طرح های پژوهشی کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی گفت: فراخوانی که منتشر شده است، برای درخواست مشارکت در جهت انجام مطالعات زیربنایی و تدوین شناسنامه های شاخص ترویجی تبلیغی قرآنی است.

مدیر کل کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن افزود: در فاز اول اجرایی سازی این سند به مطالعات پایه ای نیاز داریم تا پشتیبان برنامه ریزی ها و هر نوع مدل سازی ها باشد.

وی ادامه داد: حدود 4 پروژه تحقیقاتی مربوط به دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی بود که در قالب فراخوانی منتشر کردیم.

عزیززاده خاطرنشان کرد: تدوین شناسنامه شاخص های توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی برای اجرایی سازی نگاشت نهادی سند شاخص ها، مطالعه بررسی اسناد بالادستی و شرح وظایف دستگاه ها و پیشنهاد راهکارهای رفع موازی کاری و تقویت هم افزایی، مطالعه شناسایی محتوای موجود تبلیغی ترویجی قرآنی در فضای مجازی و گردآوری محتوا در سامانه مناسب طرح های پژوهشی را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه پژوهشگران و علاقه مندان به مطالعات کاربردی توسعه فرهنگ قرآنی تا 20 دی ماه مهلت دارند تا سوابق اجرایی، پروپزال های پیشنهادی خود را به دبیرخانه ارسال کنند، خاطرنشان کرد: ترجیح می دهیم با مراکز پژوهشی دارای سوابق اجرایی و تخصصی در خصوص این طرح های پژوهشی مشارکت داشته باشیم.

عزیززاده یادآور شد: پژوهشگران و مراکز پژوهشی می توانند به سایت معاونت و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند و فرم های فراخوان طرح های پژوهشی کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی را دریافت کنند.

مدیر کل کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی تصریح کرد: اجرایی سازی نگاشت نهادی سند شاخص ها، پایش و ارزیابی فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی از اهداف طرح های پژوهشی است و از زمان عقد قرارداد بین 4 تا 6 ماه فرصت دارند تا طرح های پژوهشی را تکمیل و ارایه کنند.

عزیززاده ادامه داد: بخشی از پژوهش مربوط به اطلاعات پایه ای و آماری است که باید از فعالیت های تبلیغی و ترویجی در رسانه ها ثبت شود.

وی تصریح کرد: بودجه طرح های پژوهشی مشخص شده است و برای هر کدام بودجه ثابتی پیش بینی شده است. برای طرح پژوهشی «تدوین شناسنامه شاخصهای توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی جهت اجرایی سازی نگاشت نهادی سند شاخصها» مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال، طرح پژوهشی «مطالعه بررسی اسناد بالادستی و شرح وظایف دستگاهها و پیشنهاد راهکارهای رفع موازی کاری و تقویت هم افزایی» مبلغ ۴۰۰میلیون ریال و طرح پژوهشی «مطالعه شناسایی محتوای موجود تبلیغی ترویجی قرآنی در فضای مجازی و گردآوری محتوا در سامانه مناسب» مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.