• تـازه هـا
 • آموزش قرآن
 • پربازدید

پرداخت بیش از ۸۱ میلیارد ریال زکات توسط

مواجهه امام جواد(ع) با طرح روایات جعلی و فرقه‌های

مدیر انجمن تاریخ‌پژوهی حوزه علمیه قم با اشاره به نحوه

بیشتر...

تأکید بر تعامل رسانه‎های قرآنی با جامعه قرآنی

ارتباط با مخاطب، ضرورتی انکارناپذیر برای ارتقای سطح و کیفیت

بیشتر...

اعتلای سینمای قرآنی نیازمند اراده ملی است

مدیرعامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: برای

بیشتر...

آیه مباهله

 

شرح آیه 61 سوره مبارکه آل عمران

گفته اند: این آیه و

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
84341
95405
108213039
امروز جمعه, 03 ارديبهشت 1400
اوقات شرعی

انتشار جزئیاتی از بودجه قرآنی سال 94/ اعلام برنامه‌های قرآنی دهه فجر

مهم‌ترین رویدادهای قرآنی این هفته حول برگزاری جلسات کمیته قرآن ستاد گرامی‌داشت دهه فجر و بودجه سال 94 چرخید. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، در هفته جاری جلسات متعددی توسط کمیته قرآن دهه فجر برای بزرگداشت این دهه برگزار شد و تصمیماتی در مورد فعالیت‌های قرآنی اتخاذ شد. همچنین از دیگر خبرهای مهم این هفته بیان جزئیات بودجه قرآنی سال 94 و نحوه پرداخت آن بود.
برگزاری نشست ارزیابی مسابقات سراسری قرآن
روز شنبه اولین روز هفته جاری نشست «ارزیابی سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن» با حضور حبیب مهکام، علی‌اکبر حنیفی و سیدمحسن موسوی‌بلده از اساتید و پیشکسوتان قرآنی و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در خبرگزاری ایکنا برگزار شد.  رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در این نشست اظهار کرد: نظام جامع مسابقات قرآن که هم‌اکنون در ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن در حال تدوین است، استراتژی مسابقات قرآن خواهد بود.
همچنین سیدمحسن موسوی‌بلده در این نشست با اشاره به اینکه اصطلاح مضر قاری بین‌المللی باید از دهان‌ها بیفتد و متروک شود؛ گفت: آنچه در مسابقات قرآن یک مسئله و مشکل بزرگ است استرسی است که قاریان و شرکت‌کنندگان همواره در مسابقات قرآن دارند؛ این رقابتی که در مسابقات قرآن ما وجود دارد و استرسی که شرکت‌کنندگان دچار آن می‌شوند در هیچ کشور دیگری احتمالاً وجود ندارد و شنیده‌ام که این اواخر در عراق و لبنان هم این فضا در حال شکل‌گیری است.
همچنین علی‌اکبر حنیفی، یکی دیگر از مهمانان نشست ارزیابی مسابقات سراسری قران بیان کرد: نقاط ضعف مسابقات سراسری قرآن مربوط به داوری، نظارت، قرعه‌ها و یکبار برای همیشه باید رفع شود. نباید با این موضوعات سلیقه‌ای برخورد کنیم. متأسفانه در مسابقات قرآن هیچ رسیدگی خاصی صورت نمی‌گیرد و گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم به دلیل روابط خاص نمرات برخی شرکت‌کنندگان بالا و پایین می‌شود که در این بحث باید تجدیدنظر اساسی صورت بگیرد.
برگزاری جلسات کمیته قرآنی ستاد دهه فجر
اولین جلسه کمیته قرآنی ستاد دهه فجر استان تهران روز یکشنبه 27 دی‌ماه با حضور اعضای این ستاد برگزار شد، در این نشست در مورد برنامه‌های مهمی که قرار است در دهه فجر اجرا شود بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد تا علاوه بر تجدید میثاق اعضای این ستاد و نیروهای تابعه آن با آرمان‌های امام راحل(ره) در روز هفتم بهمن‌ماه،‌قاریان بین‌المللی کشورمان نیز در این ایام به دیدار خانواده‌های شهدا بروند.
اعلام زمانبندی جشنواره قرآن دانشجویان وزارت علوم
در اوایل هفته جاری زمانبندی سی و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم اعلام شد که بر اساس آن این مسابقات در یک بازه زمانی هفت ماهه برگزار خواهد شد، مرحله دانشگاهی این مسابقات بهمن ماه و مرحله کشوری نیز مردادماه سال 1395 برگزار خواهد شد. این مسابقات شالمل بخش‌های شفاهی، کتبی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری و در مجموع بخش‌ها شامل 36 رشته است.
انشتار جزئیاتی از بودجه قرآنی سال 94
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی اظهار کرد: 50 درصد از بودجه قرآنی سال 94 از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دریافت شد و در حال حاضر 100 میلیارد تومان بودجه در خزانه داریم. حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست آموزش عمومی قرآن که پیش از ظهر امروز، 27 دی‌ماه در دفتر وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: ما تخصیص 50 درصدی بودجه را از سازمان مدیریت دریافت کرده‌ایم و هم‌اکنون 100 میلیارد تومان بودجه در خزانه است که این بودجه نیز قابل دریافت است و حتی ممکن است، بیش از این بتوانیم بودجه دریافت کنیم؛ تلاش داریم بتوانیم بودجه بیشتری برای سال 94 دریافت کنیم.
وی بعد از آنو در مصاحبه‌ای دیگر گفت: 50 درصد این بودجه که معادل 100 میلیارد تومان است توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به خزانه رفته است.  این موضوع به ما اطلاع داده شده است و در حال حاضر این مبلغ در خزانه است و هنوز به شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی داده نشده است.
اعلام جزئیان مسابقات قرآن دارالقرآن امام علی(ع)
یکی دیگر از رویدادهای مهم این هفته اعلام زمانبندی نهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) بود. بر همین اساس این مسابقات ویژه آقایان با حضور 2600 نفر از قاریان و حافظان برتر سراسر کشور در تهران برگزار می شود. این مسابقات طی روزهای پنجم تا نهم بهمن ماه در محل یادمان شهدای هفتم تیر، واقع در سرچشمه تهران برگزار خواهد شد. از مجموع 2600 نفر متقاضی شرکت در این مسابقات، حدود 1000 نفر از استان‌های تهران و البرز و حدود 1600 نفر از دیگر استان‌های کشور هستند.
درگذشت یکی دیگر از خادمان قرآن
در اواسط هفته جاری بود که «محمد غفران‌نیا» مدیر مؤسسه دارالقرآن و پدر «وحید غفران‌نیا» حافظ کل قرآن کریم کشورمان دار فانی را وداع گفت، با درگذشت این خادم القرآن مدیران دستگاه‌‌ها و نهادهای قرآنی پیام های جداگانه‌ای صادر کردند.
برگزاری 60 هزار محفل انس با قرآن در مدارس
روز چهارشنبه نیز از سوی محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اعلام شد که همزمان با ایام‌ الله دهه فجر انقلاب اسلامی بیش از 60 هزار محفل انس با قرآن در مدارس کشور برگزار می‌شود. وی گفت: هرساله سه دوره محافل انس با قرآن در مدارس کشور برگزار می‌شود که اولین دوره آن همزمان با هفته قرآن و عترت(هفته آخر آذرماه)، دومین دوره آن همزمان با ایام‌الله دهه فجر و سومین دوره همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار می‌شود.
مسابقات قرآن دانش‌ آموزی برگزار می‌شود
روز چهارشنبه نیز مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مرحله منطقه‌ای مسابقات قرآن دانش‌آموزی طی روزهای گذشته آغاز شده و تا پایان بهمن‌ماه ادامه دارد، گفت: امسال اتفاق خوبی در حوزه برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزی رخ داد و طی تدبیر خوبی که از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف صورت گرفت دیگر مسابقات قرآن شکوفه‌ها نخواهیم داشت و از این پس فقط مسابقات قرآن دانش‌آموزی که 33 سال سابقه برگزاری دارد به همت وزارت آموزش و پرورش و با حمایت سازمان اوقاف برگزار می‌شود.
برگزاری مسابقات قرآن کارکنان ثبت اسناد و املاک
دومین دوره مسابقات سراسری قرآن و اذان کارکنان ثبت اسناد و املاک کشور، نیز روز 30 دی‌ماه در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد. این مسابقات در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ (5،10،20 و حفظ جزء 30 قرآن کریم) و اذان در حوزه آقایان و در بخش بانوان نیز در رشته ترتیل و با حضور 45  متسابق برگزار می‌شود.  این مسابقات یک روزه است و برگزیدگان به مسابقات قرآن قوه قضائیه راه می‌یابند. مرحله کشوری مسابقات قرآن قوه قضائیه تا پایان سال برگزار خواهد شد.
تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام(ره)
روز 30 دی‌ماه نیز نشست تشریح برنامه‌های کمیته قرآنی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب، با حضور مهدی قره‌شیخلو، دبیر کمیته قرآن این ستاد برگزار شد. وی در این نشست خبری از تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های امام در روز هفتم‌ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: اولین برنامه قرآنی ما گردهمایی مدیران خانه‌های قرآن شهری و روستایی است که پنجشنبه، اول بهمن‌ماه در کرمان برگزار می‌شود. همچنین همایش تکریم از چهره‌های قرآنی نیز روز 23 بهمن‌ماه با تجلیل از 28 فعال قرآنی برگزار خواهد شد.

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • تفسیر مشکات(1)

  مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است:

 • پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند:
  «اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ»
  با فضیلت‌ترین عبادت،

 • گفتارهایی درباره امامت امام علی علیه السلام

  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1398
  • شابک:
 • نگاهی به ارتباط فرزندان با پدر و مادر

 • نهج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • نج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • مجموعه شماره یک

  زن از منظر قرآن-زن از منظر قرآن کریم

  زن و مرد- بررسی جایگاه و ارتباطات زن و مرد

 • مجموعه بیان3 حاوی 144 DVD در 6 آلبوم، دور سوم تفسیر کامل قرآن کریم است که به‌صورت تصویری به‌همراه

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟