• تـازه هـا
 • آموزش قرآن
 • پربازدید

راه‌اندازی مراکز قرآنی و فرهنگی در ۲۹۰۰ بقعه

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تا

بیشتر...

حرام خواری و دور شدن از نور ولایت عقل انسان را

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انقلاب اسلامی حق الناس است،
بیشتر...

شجره طیّبه و شجره خبیثه

شرح آیات 24 لغایت 27 سورخ مبارکه ابراهیم

24 أَلَمْ تَرَى

بیشتر...

مراحل ابتدایی مسابقات؛ دروازه استعدادیابی

قاری و مدرس پیشکسوت به ارائه توضیحاتی درباره استعدادیابی در

بیشتر...

متسابقان رشته حفظ نسبت به دوره‌های گذشته قوی‌تر

عبدالرسول عبایی، رئیس هیئت داوران سی و دومین دوره مسابقات

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
38226
74153
84939391
امروز یکشنبه, 10 اسفند 1399
اوقات شرعی

آغاز ثبت نام دهمین مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)

ثبت نام دهمین دوره از مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) ویژه بانوان در رشته‌های مختلف حفظ و قرائت ترتیل و تحقیق از امروز آغاز شد.

آغاز ثبت نام دهمین مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)
مرتضی نجفی‌قدسی، مسئول دارالقرآن امام علی(ع) در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) ضمن اعلام زمان ثبت نام دهمین دوره مسابقات این دارالقرآن اظهار کرد: این مسابقات در هفت رشته حفظ کل، حفظ بیست جزء، حفظ ۱۰، حفظ پنج و دو جزء، همچنین قرائت و ترتیل‌خوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر ۱۶ سال و بالای آن ویژه بانوان برگزار می‌شود.
وی گفت: این مسابقات از تاریخ سی شهریورماه مصادف با عید سعید غدیر الی دوم مهر ویژه بانوان در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع در تهران، میدان بهارستان، چهار راه سرچشمه، یادمان شهدای هفتم‌تیر برپا می‌شود.
وی افزود: داوطلبان باید برای شرکت در این مسابقات، ابتدا به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی(www.dqat.ir) مراجعه و فرم‌‌های ثبت‌ نام را تکمیل کنند، این ثبت نام از امروز، اول شهریور آغاز و تا ۱۴ شهریور ادامه دارد.
نجفی قدسی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، تمامی حافظان کل قرآن که حدنصاب ۹۰ امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند، مبلغ ششصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.
همچنین حافظان بیست جزء، ۱۰ جزء، پنج جزء و دو جزء در صورت اخذ حد نصاب ۹۰ امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ چهارصدهزار تومان، سیصد هزار تومان، دویست هزار تومان و یکصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.
وی افزود: داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حد نصاب ۸۰ امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ چهارصد هزار تومان و سیصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.
مدیر دارالقرآن امام علی(ع) اضافه کرد: تمامی حافظان قرآن در همه رشته‌ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین ۸۵ تا ۹۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می‌کنند. همچنین قاریان و مرتلانی که حد نصاب امتیاز آنها از ۷۵ تا ۸۰ باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می‌کنند.
نجفی قدسی با اشاره به اینکه این دارالقرآن تعهدی برای اسکان متسابقان ندارد، تاکید کرد: تمامی داوطلبان شرکت کننده از استان‌های تهران و البرز لازم است در مراسم اختتامیه که با صرف ناهار در ظهر روز جمعه، دوم مهرماه در همان محل برگزار خواهد شد حضور داشته باشند و جوایز حد نصابی آنها بصورت نقدی در همان جلسه تقدیم خواهد شد.
جوایز رشته‌های مختلف
نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد. در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم یک و نیم میلیون تومان و نفرات سوم یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان دریافت خواهند کرد.
در رشته حفظ ده جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد ،یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ پنج جزء نفرات اول تا سوم مبالغ هفتصدو پنجاه هزار ، پانصد هزار و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته حفظ دو جزء نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ چهارصد هزار، سیصد هزار و دویست هزار تومان دریافت خواهند کرد.
در رشته قرائت قرآن نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون، یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار و یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته ترتیل‌خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد، یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.
نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌ نام کنند. شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن می‌توانند شرکت کنند، ضمنا حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن(تحقیق) داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشته‌های قرائت و یا ترتیل‌خوانی را انتخاب کنند.
شرکت‌کنندگان در رشته ترتیل‌خوانی نمی‌توانند در رشته‌های حفظ شرکت نمایند و یا بالعکس، چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیل‌خوانی می‌کند و همان مواد امتحانی را دارا است.

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • تفسیر مشکات(1)

  مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است:

 • پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند:
  «اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ»
  با فضیلت‌ترین عبادت،

 • گفتارهایی درباره امامت امام علی علیه السلام

  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1398
  • شابک:
 • نگاهی به ارتباط فرزندان با پدر و مادر

 • نهج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • نج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • مجموعه شماره یک

  زن از منظر قرآن-زن از منظر قرآن کریم

  زن و مرد- بررسی جایگاه و ارتباطات زن و مرد

 • مجموعه بیان3 حاوی 144 DVD در 6 آلبوم، دور سوم تفسیر کامل قرآن کریم است که به‌صورت تصویری به‌همراه

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟