• تـازه هـا
  • آموزش قرآن
  • پربازدید

درخشش مدال 43 سال تدریس قرآن همراه با 32 سال

غلامعلی قدیانی از اساتید قرآنی شهر تهران است که از سال 1352

بیشتر...

نیایشی برای توبه

 
اللهم يا من لا يصفه نعت الواصفين .و يا من لا يجاوزه
بیشتر...

اولوالالباب با تشخیص حق و باطل مردم را به

آیت‌الله میرباقری گفت: شیاطین حق و باطل را به یکدیگر آمیخته

بیشتر...

سیری در نهج البلاغه ، حجت الاسلام فاطمی نیا

دریافت فایل

حجم: 4 MB

زمان: 37 دقیقه

بیشتر...

شرح آیات 15 تا 18 سوره مبارکه انفال

شرح آیات 15 تا 18 سوره مبارکه انفال

15یا أَیُّهَا الَّذینَ

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
27225
47246
136179272
امروز شنبه, 22 مرداد 1401
اوقات شرعی

عوامل تأثیرگذار در تبدیل مساجد محله به پایگاه‎های قرآنی

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به شیوه‎ها و عومل تأثیرگذار در تبدیل مساجد محله به پایگاه‎های قرآنی، نقش مهم معلمان و قاریان قرآن در این مسیر را مورد تأکید قرار داد.

احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه اولین همایش «محله مسجدمحور» در گفت‎و‎گو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، درباره ویژگی‌های مسجد محله گفت: از ویژگی‌های مهم مساجد محله نسبت به سایر مساجد این است که مساجد محله با محله اُنس دارند؛ در وافع فرق اساسی این مساجد با سایر مساجد از جمله مساجد جامع و ملی در همین انس داشتن با محله است.

http://8pic.ir/images/ym5t9ig24ll6vbebgem3.jpg
مسجد جامعی به مشارکت تمام اقشار و اعضاء محله در مساجد محل اشاره کرد و گفت: در مساجد محله تمام اقشار محل از جمله جوانان، بچه‌ها، خانم‌ها و حتی پیرمردها حضور و مشارکت دسته‌جمعی دارند؛ مهم‎ترین مسئله حفظ همین حس محلی بودن مساجد است.

ایجاد فضای مناسب جهت جذب جوانان به مساجد

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره شیوه‎های جذب جوانان به مساجد گفت: برای جذب جوانان و بچه‎ها به مساجد فضای مسجد و جذابیت‎های آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

وی ادامه داد: با ایجاد این فضا جوانان هم به مساجد می‎آیند و در مساجد حضور می‎یابند و هم اینکه در برنامه‎ها مشارکت خواهند داشت، اما نکته حائز اهمیت اینکه این جوانان دارای دیدگاه‎ها، سلایق و حرف‎های مختلف هستند که اگر مساجد به سمتی برود که فضا را برای گروه‎های مختلف جامعه ایجاد کند باعث جذب آنان خواهد شد.

تاثیرگذاری معلمان و قاریان در تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی
مسجد جامعی در پاسخ به این سؤال که چگونه می‎شود مساجد محله را تبدیل به پایگاه‎های قرآنی کرد، گفت:این کار قراردادی نیست بلکه بستگی به حضور معلم قرآن، یا کسی که آیاتی را برای بیان انتخاب کند و یا کسی که نحوه بیان و فهمش از آیات قرآن بیشتر است، دارد.

وی ادامه داد: در خیلی از مساجد می‎بینیم که اقشار مختلف جامعه از جمله جوانان و دانشجویان حضور دارند، حال برای اینکه فضا قرآنی‎تر شود باید کسانی باشند که آیات قرآن را بیان کرده و از حضور اقشار مختلف استفاده کنند در صورتی که در حال حاضر وضعیت در خیلی از مساجد به چنین شکلی نیست و فقط به یک نماز خلاصه می‎شود.

بحث عمرانی و کمک به مساجد محروم در شورای شهر

عضو شورای شهر تهران با اشاره به همکاری شورا در جهت کمک به مساجد گفت: در  سال اول شورای چهارم، یک سند را جهت کمک به مساجد محله تصویب کردیم و تاکیدمان روی مساجد محله بود؛ چرا که معتقدیم مسجد یک نهاد اجتماعی و منشا انس و همدلی است.

امیرمحسن سلطان احمدی

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری