پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

حضور نیافتن برگزیدگان شهرستانی؛ دلیل لغو اختتامیه جشنواره پایان‌نامه‌های قرآنی

مدیر بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن درباره علت برگزار نشدن اختتامیه شانزدهمین جشنواره پایان‌نامه‌های برتر قرآنی، عنوان کرد: به علت سختی رفت‌وآمد و عدم حضور برخی برگزیدگان شهرستانی در مراسم اختتامیه با توجه به ایام ماه مبارک رمضان، این برنامه لغو شد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، شانزدهمین جشنواره پایان نامه‌های برتر قرآنی در حالی برگزار شد که قرار بود همزمان با اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۰ نفر برگزیده این جشنواره در بخش دانشگاهی این نمایشگاه با حضور معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تقدیر شود، اما این برنامه در واپسین روزهای برگزاری نمایشگاه لغو شد.

رشید جعفرپور، مدیرکل اداره فعالیت‌‌‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین مدیر بخش دانشگاهی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با ایکنا در خصوص علت برگزار نشدن و لغو این برنامه اظهار کرد: همزمان با اعلام فراخوان ارسال آثار، علاقه‌مندان از سراسر کشور پایان نامه‌های قرآنی خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

وی ادامه داد: داوری آثار انجام شد و قرار بود از برگزیدگان این جشنواره در ایام برپایی نمایشگاه قرآن در ماه مبارک رمضان، تقدیر شود و این برنامه به روز پایانی و اختتامیه نمایشگاه قرآن موکول شد، اما دلیل عمده عدم برگزاری این برنامه، سختی رفت‌وآمد و عدم حضور برخی برگزیدگان شهرستانی در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره پایان نامه‌های برتر قرآنی با توجه به ایام ماه مبارک رمضان بود و طبیعتا برگزاری اختتامیه با چند نفر وجهه خوبی ندارد.

مدیر بخش دانشگاهی بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم خاطرنشان کرد: البته سال گذشته هم این اتفاق افتاد و به دلیل ایام ماه مبارک و عدم حضور برخی برگزیدگان شهرستانی این برنامه در دوره پیشین لغو شد.

وی افزود: تا بعدازظهر امروز اسامی نفرات برتر این جشنواره و خبر آن در سایت وزارت علوم منتشر خواهد شد. به پایان‌نامه‌های برگزیده که پیش از این اعلام کرده بودیم ۱۰ برگزیده شامل ۵ پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد و ۵ دکتری است، ۱ برگزیده کارشناسی‌ارشد افزوده شده است.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 20 تیر 1396 ساعت 03:42

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری