پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

ابهام در برگزاری مدهامتان روستایی/ برگزاری آزمون رشته مفاهیم

دبیر دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان با اشاره به اینکه آزمون رشته مفاهیم این دوره از جشنواره روز ۲۸ مهرماه برگزار می‌شود، گفت: برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان روستایی هنوز قطعی نشده است.

مجتبی میرزایی‌نسب، دبیر جشنواره قرآنی مدهامتان، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به مفاهیم‌محور شدن دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان، گفت: بر همین اساس امسال توجه ویژه‌ای به بخش مفاهیم شده است. علاوه بر تعریف رشته‌های مفاهیم، آزمون مفاهیم ویژه تمام شرکت‌کنندگان در جشنواره نیز در نظر گرفته شده بود که شهریورماه برگزار شد.

وی افزود: علاوه بر این، آزمون رشته مفاهیم نیز در نظر گرفته شده است که در آن تنها شرکت‌کنندگان این رشته حضور می‌یابند. این آزمون روز ۲۸ مهرماه برگزار می‌شود.

میرزایی‌نسب بیان کرد: منابع این آزمون جزوه‌ای ۱۲۰ صفحه‌ای با موضوع نماز، امر به معرف و نهی از منکر از قرآن و نهج‌البلاغه است که آماده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفته است.

دبیر جشنواره قرآنی مدهامتان اظهار کرد: افرادی که در این آزمون حضور خواهند یافت، می‌توانند براساس اولویتی که خودشان مدنظر دارند از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر به سوالات اینترنتی پاسخ دهند. 

وی با اشاره به اینکه در این آزمون حدود ۶۰۰۰ نفر حضور خواهند داشت، اذعان کرد: یکی از شرایطی که در این دوره در نظر گرفته شده است این است که حاضران در این رشته می‌توانند در رشته‌های دیگر نیز حضور داشته باشند و این امکان تنها برای این رشته در نظر گرفته شده است. 

میرزایی‌نسب اذعان کرد: در این آزمون مجموعاً ۲۰ سوال تستی و سه سوال تشریحی در نظر گرفته شده است. همچنین با توجه به اینکه تا هشتم آبان‌ماه باید تمامی افراد راه یافته به مرحله کشوری را به دبیرخانه معرفی کنیم، تلاش خواهد شد تا نتایج این رشته نیز تا آن زمان مشخص شده باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری مرحله استانی این جشنواره در مهرماه اشاره و اظهار کرد: در هفته جاری هشت استان مرحله استانی خود را برگزار می‌کنند و غالب استان‌ها نیز طی هفته آینده مسابقات خود را برگزار خواهند کرد.

دبیر جشنواره قرآنی مدهامتان همچنین در مورد جشنواره قرآنی مدهامتان روستایی نیز گفت: برگزاری این جشنواره در سال جاری جزء اولویت‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد قرار دارد، اما با توجه به اینکه هنوز اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است، برگزاری آن در ابهام قرار دارد. 

میرزایی‌نسب در پایان خاطرنشان کرد: با وجود اینکه هنوز اعتبار برای برگزاری مدهامتان روستایی در نظر گرفته نشده است، اما بحث‌های آیین‌نامه‌ای و ... صورت گرفته و تنها مشکل اعتباری می‌تواند مانع از برگزاری این آزمون شود.

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری