پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

حمایت از شتاب‌دهنده‌های کسب و کار باید در اولویت‌ باشد

معاون علم و فناوری ریاست جمهوری گفت: اشتباه این است که ما فکر می کنیم باید از محتوا حمایت کنیم بلکه ما باید از شتاب دهنده کسب و کار در حوزه محتوا باید حمایت کنیم سورنا ستاری، معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به حمایت معاونت از محتوای دیجیتال اظهار کرد: معتقدم ابتدا باید محیط کسب و کار ایجاد شود که این کار مهم‌تر از پول دادن و پول پخش کردن است. شرکت‌های دانش‌بنیان خدماتی ارائه می‌کنند که می‌توان به معافیت‌های مالی و سربازی اشاره کرد.

وی ادامه داد: برای آن دسته از شرکت‌هایی که نمی‌توانند مکانیزم شرکت‌های دانش‌بنیان را داشته باشند، به زودی شرکت‌های خلاق تعریف می‌کنیم و در این
زمینه آموزش‌ها را برای‌شان توسعه می‌دهیم. همچنین از شتاب‌دهنده‌ها حمایت می‌کنیم، زیرا قرار است شتاب‌دهنده‌ها را تبدیل به دانش‌بنیان کنیم. هر اندازه این شتاب‌دهنده‌های کسب و کار را توسعه دهیم، در این زمینه موفق خواهیم بود.

معاون علم و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان از مکانیزم قانونی برخوردار‌ند. باید شتاب‌دهنده‌ها را توسعه دهیم یعنی آنها را تبدیل به دانش‌بنیان کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که معاونت تا چه اندازه از طرح
حمایت از توسعه محتوای دیجیتال حمایت خواهد کرد، گفت: ما طرحی به این معنا نداریم بلکه یک ستاد فناوری‌های نرم داریم که در آن ستاد طرح‌های مختلف توسعه می‌یابد و یکی از بحث‌هایش توسعه محتوای دیجیتال است.

ستاری اظهار کرد:
اشتباه این است که ما فکر می کنیم باید از محتوا حمایت کنیم بلکه ما باید از شتاب دهنده کسب و کار در حوزه محتوا باید حمایت کنیم و هر شتاب دهنده‌ای ممکن است صدها شرکت استارت آپ باشند. دولت به تنهایی نمی‌تواند با هزار استارت آپ کار کند بلکه دولت از طریق شتاب دهنده می‌تواند سیستم را توسعه و به مقصد برساند.

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری