پیامبر اکرم (ص) : همانا زیبایی صوت، زینت قرآن است.

احسن الحدیث

ضرورت نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه از سنین نوجوانی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه با اشاره به آثار و برکات سنت حسنه وقف، گفت: فرهنگ وقف باید در سنین نوجوانی و جوانی آموزش داده شود. به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، نشست تخصصی وقف در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه با حضور برخی از مدیران دبیرستان‌های سطح شهرستان و اساتید حوزه علیمه خواهران صبح دیروز، ۱۳ آذرماه برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ارژنگی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه در این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، گفت: این‌گونه نشست‌های تخصصی در زمینه وقف باعث تبلیغ و ترویج فرهنگ حسنه وقف در جامعه می‌شود، به‌طوری که اقشار مختلف با دیدگاه‌ها و سلایق مختلف گرد هم جمع می‌شویم و در مورد آثار و برکات وقف مطالبی توضیح داده می‌شود که باعث آشنا شدن عزیزان با مسئله و آثار وقف شده و هم اینکه خودشان یک زبان و بازوی تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف می‌شوند.
وی بیان کرد: هر قشر و صنفی به فراخور حوزه فعالیت‌شان دعوت می‌شوند که امروز در خدمت اساتید حوزه علمیه خواهران و مدیران دبیرستان دخترانه به‌دلیل در ارتباط بودن مدیران با دانش‌آموزان هستیم چون ما معتقدیم که فرهنگ وقف باید در سنین نوجوانی و جوانی آموزش داده شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسلامشهر و چهاردانگه اظهار کرد: ما در هفته وقف ویژه‌برنامه‌ای با عنوان زنگ انشاء با موضوع وقف و حتی یک قدم هم به جلو برداشتیم و مسابقه‌ای تحت عنوان دلنوشته وقف برگزار کردیم که در این برنامه تعداد زیادی انشاء و دلنوشته به دست ما رسید که بسیار جالب و مفید بود که از برگزیدگان این مسابقه در مراسم یاوران وقف تقدیر شد.

.......................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری