پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

جشنواره‌های قرآنی آیات در حال برگزاری است

معاون مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن وزارت ارشاد گفت: جشنواره‌های قرآنی آیات در حال برگزاری است در برخی از استان‌ها هم ابتدای سال ۹۷ برگزار می‌شود.

علی خواجه‌وند معاون مدیرکل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، درباره علت تاخیر در برگزاری بخش‌هایی از جشنواره قرآنی آیات، گفت: جشنواره‌ها در حال برگزاری است مگر اینکه شرایط برای برخی از استان‌ها فراهم نشده باشد که آن هم ابتدای سال 97 برگزار خواهد شد.

وی درباره اعتبارات جشنواره قرآنی آیات، عنوان کرد: هدف ما این است که امسال همه بخش‌های جشنواره‌ برگزار شود اما اگر گاهی برخی استان‌ها هم محدودیت‌های اعتباری داشته باشد به محض تامین اعتبار سال 97 جشنواره‌ها برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش؛ زراوندی معاون مدیر کل تبلیغ و ترویج معاونت قران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: قرار بر این نبود که همه بخش‌های جشنواره قرآنی آیات امسال برگزار شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برنامه‌ها و جشنواره‌های قرآنی در نیمه دوم سال بیشترین ترافیک برنامه  را دارند طی رایزنی با استان‌ها اختتامیه برخی برنامه‌ها سال آینده برگزار می‌شود.

زراوندی درباره اینکه برای برگزاری جشنواره قرآنی آیات با مشکل بودجه مواجهه هستند یا خیر عنوان کرد: از نظر بودجه مشکلی نداریم اعتبارات تامین شده بخشی در دست ما و بخشی در دست استان‌ها است اما گاهی استان‌ها نمی‌توانند در تاریخ زمانی تعیین شده اعتبارات را تامین کنند به همین دلیل برگزاری جشنواره را به فرصت دیگری موکول می‌کنند.

..........................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری