پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

راه‌اندازی اردوهای جهادی قرآن آموزی در روستاها

مشاور امور زنان در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برای فیض همگانی از قرآن به خصوص در روستاها ما می‌توانیم اردوهای جهادی قرآن‌آموزی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، معصومه فرزانه مشاور امور زنان در سازمان اوقاف و امور خیریه در دومین جلسه کارگروه قرآنی که به همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور و مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه در سازمان اوقاف برگزار شد، گفت: این کارگروه راه‌اندازی شده است که راهکارهای اشاعه، توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی در کشور به ویژه در حوزه‌های علمیه را بررسی و تبین کرده و از ظرفیت حوزه‌های علمیه برای قرآنی‌تر شدن جامعه استفاده کند.

وی با اشاره به این رهنمود رهبر معظم انقلاب که تلاوت، حفظ و آموزش قرآن همه را مقدمه تدبر و عمل به قرآن می‌دانند، عنوان کرد: در این کارگروه ما این فرمایش را سرلوحه کار خود قرار دادیم که روح تدبر را در نفس خود و جامعه نهادینه کنیم.

فرزانه اظهار داشت: در کنار برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای فیض همگانی از قرآن به خصوص در روستاها ما می‌توانیم اردوهای جهادی قرآن‌آموزی داشته باشیم، در این زمینه 40 الی 50 موسسه جهت کمک به این کارگروه اعلام آمادگی داشتند.

...................................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری