پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

قرآن بهترین پشتیبان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

مدیر اداره تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه قرآن کریم سنگری امن در برابر جنگ نرم دشمن است، گفت: قرآن بهترین پشتیبان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده مدیر اداره تبلیغات اسلامی استان تهران، در پنچمین همایش تکریم و تجلیل از معلمان قرآنی که به مناسبت بزرگداشت و تکریم هفته معلم در اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد، گفت: قرآن سراسر نور است و انسان‌ها را به نور دعوت می‌کند.

وی افزود: در خانه‌ای که قرآن بسیار تلاوت می‌شود برکات آن خانه نیز افزایش می‌یابد چرا که قرآن کتاب با برکت است که در شبی با برکت بر قلب پیامبر نازل شده است بنابراین بدبخت کسی است که از این کتاب بهره نمی‌برد.

حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده با استناد به روایتی از پیامبراکرم(ص) که فرمودند: قرآن را تلاوت کنید و با او مانوس باشید و از آن بهره ببرید، ابراز کرد: قرآن کریم نفع رساننده و شفا بخش است. امروز قرآن کریم درمانگر بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن به شمار می‌رود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه قرآن را سنگری امن در برابر جنگ نرم دشمن بیان کرد و اظهار داشت: امروز با پیشرفت تکنولوژی ما شاهد آسیب‌های اجتماعی فراوانی در جامعه روبرو هستیم و قرآن بهترین پشتیبان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نسل امروز حوصله مطالعه ندارند، گفت: امروز داده‌هایی که در حوزه‌های مختلف ارائه می‌شود متناسب با نیاز نسل جدید نیست این نسل با پیشرفت تکنولوژی و هجمه‌های فرهنگی با مشکلاتی روبرو هستند که تنها راه مقابله با آن رجوع به قرآن کریم است.

حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده با تاکید بر اینکه یکی از بهترین حوزه‌های فرهنگی بر فعالیت حوزه‌های قرآن کریم است، عنوان کرد: قرآن ما را به تدبر و تامل دعوت می‌کند. ما باید همه فضایل و آموزش‌های قرآنی را به رفتار تبدیل کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه فعلایت‌های قرآنی باید متناسب با جامعه هدف صورت بپذیرد، گفت: قرآن باید در زندگی انسان به صورت کاربردی و محسوس به کار گرفته شود. قرآن کتاب لطیفی است که از سوی خداوند لطیف نازل شده و انسان را به خود جذب می‌کند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم سراسر صفات زیبا است، ابراز داشت: تلاوت یکی از صفات قرآن کریم است که بسیاری از غیر مسلمانان با شنیدن آیات به اسلام روی آورده و مسلمان شده‌اند. مقام معلم بسیار بالا است و شرافت معلم قرآن بالاتر است چرا که معلم قرآن، معلم شریف‌ترین کتاب الهی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین نوری زاده در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش زمانی موفق می‌شود که به قرآن و آموزش آن بها دهد.

.............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری