• تـازه هـا
 • آموزش قرآن
 • پربازدید

وسوسه هاى شیطانى در لباس هاى دلپذیر

شرح آیات 19 تا 22 سوره مبارکه اعراف

این آیات، فصل دیگرى از

بیشتر...

گردهمایی سالانه کانون قرآن نورالثقلین برگزار شد

گردهمایی سالانه کانون قرآن نورالثقلین شامگاه ۱۹ اسفند با

بیشتر...

بین‌المللی شدن «مدهامتان» در فرآیندی پنج‌ساله/

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد از پررنگ شدن

بیشتر...

اینجا مهران؛ شهری به وسعت ایران/خروج منظم زائران

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، اگر این روزها

بیشتر...

تفسیر راهنما از منظر تدبر در قرآن کریم اثری

محمدرضا شاهرودی معتقد است تفسیر «راهنما»ی آیت‌الله هاشمی

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
79304
95405
108097188
امروز جمعه, 03 ارديبهشت 1400
اوقات شرعی

اولوالالباب با تشخیص حق و باطل مردم را به ایام‌الله تذکر می‌دهند

آیت‌الله میرباقری گفت: شیاطین حق و باطل را به یکدیگر آمیخته و شبهه افکنی می‌کنند اما اولوالالباب حق و باطل را تشخیص داده و مردم را به ایام‌الله یعنی ظهور، رجعت و قیامت تحذیر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری در مراسم ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان که در حسینیه آیت‌الله حق شناس برگزار شد، با تشریح و تفسیر آیه 35 سوره نور گفت: نور الهی در خانه پیامبران و اولیاء الهی ظهور کرده و خارج از آن ظلمات است آنها کسانی هستند که صبگاهان و شامگاهان خدا را تسبیح می‌کنند و هیچ تجارتی آنها را از یاد خدا غافل نمی‌کند.

وی افزود: پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) محیط ذکر هستند هرکس تابع آنان شود محیط طاغوت آنها را غافل نمی‌کند، چراکه در این تبعیت قلب انسان با ذکر الهی احیا شده و جلا پیدا می‌کند گوش، چشم و قلب او باز شده و محل نجوای الهی می‌شود.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه اگر کسی به ذکر الهی نرسد فکر و عقل او ثمربخش نمی‌شود، عنوان کرد: در خلقت آسمان و زمین برای اولوالالباب نشانه است به گونه‌ای که در مقام ذکر وارد شده و ایستاده، نشسته یا حتی خوابیده همواره به یاد خدا هستند و در خلقت آسمان و زمین تفکر می‌کنند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولوالالباب ندای الهی را می‌شنوند فکر و عقل آنها محیط تکلم الهی می‌شود، اظهار داشت: این همان مقام ذاکران است که وارد وادی ذکر شدند.

وی ادامه داد: وادی ذکر محل نور و بیداری است بر خلاف وادی غفلت که محل ظلمات است در وادی ظلمات امکانات انسان زیاد است اما از آن استفاده نمی‌کند.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه ذاکران مردم را به ایام‌الله متذکر می‌شوند، عنوان کرد: ایام‌الله روزهایی هستند که در آن رحمت یا قهر الهی ظهور و بروز پیدا می‌کند، به عنوان مثال روز شکست فرعون ایام‌الله است یا زمان ظهور، رجعت و قیامت ایام‌الله هستند، هر کس وارد وادی ذکر شود متذکر ایام هم می‌شود بنابراین زندگی خود را در مسیر ایام‌الله قرار می‌دهد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: ذاکران هم خود متذکر ایام‌الله هستند هم دیگران را به این روزها تذکر می‌دهند، آنان صدای منادی را شنیده و از خداوند درخواست می‌کنند که بدی‌هایشان را پاک کرده و روز قیامت آنان را خوار نکند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه اهل ذکری که در مسیر دینداری مهاجرت کرده مشقت را تحمل کرده به مقاتله و جهاد می‌پردازند گناهان آنان پاک و وارد بهشت می‌شوند، اظهار داشت: علما به دیده حکمت در خلقت آسمان و زمین نظر می‌کنند به همین دلیل می‌فهمند اگر در کنار معصوم نباشند برای پیدا کردن مسیر درست به خطر خواهند افتاد.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه هر کس از مقام رب خوف داشته باشد خود را از هوای نفس پرهیز می‌دهد، گفت: در دستگاه ربوبیت الهی خوار یا گندم بکارید همان را درو خواهید کرد؛ انفاق یا بخل و هر رفتار خوب و بد دیگر همان بازتاب را برای انسان خواهد داشت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیا همچون فلاتی است که اگر در آن چراغ هدایت روشن نشود همه هلاک خواهند شد، ابراز کرد: اولیاء الهی همچون راهنما در مسیر دنیا هستند که انسان را از هلاکت در بیابان‌های خشک گمراهی نجات می‌دهند.

وی با بیان اینکه از کارهای شیطان پرداکندن شبهات است، عنوان کرد: شیاطین برای شبهه افکنی حق و باطل را به یکدیگر آمیخته و آن را به مردم عرضه می‌کنند، اگر حق به باطل آمیخته نمی‌شد هیچ کس دنبال باطل نمی‌رفت، اولوالالباب یا همان ذاکران کسانی هستند که حق و باطل را تشخیص داده و مردم را به ایام‌الله یعنی ظهور، رجعت و قیامت تحذیر می‌دهند.

.............................

منبع

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • تفسیر مشکات(1)

  مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است:

 • پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند:
  «اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ»
  با فضیلت‌ترین عبادت،

 • گفتارهایی درباره امامت امام علی علیه السلام

  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1398
  • شابک:
 • نگاهی به ارتباط فرزندان با پدر و مادر

 • نهج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • نج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • مجموعه شماره یک

  زن از منظر قرآن-زن از منظر قرآن کریم

  زن و مرد- بررسی جایگاه و ارتباطات زن و مرد

 • مجموعه بیان3 حاوی 144 DVD در 6 آلبوم، دور سوم تفسیر کامل قرآن کریم است که به‌صورت تصویری به‌همراه

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟