پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

مؤسسه برتر هفته از نگاه ایکنا

مؤسسه قرآنی شکوفه‌های انتظار واقع در منطقه ۲۲ شهر تهران از سال ۱۳۹۱ با اخذ مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی غرب تهران و با مدیریت نسرین زادمهر، با سابقه ۲۰ ساله در حوزه آموزش و پرورش راه‌اندازی شده است. خبرگزاری ایکنا در پایان هر هفته یک مؤسسه قرآنی را به عنوان «مؤسسه برتر هفته» معرفی می‌کند و این موضوع با هدف قدردانی از مؤسسات به جهت همکاری با ایکنا و ارتباط خبری قوی با سرویس مؤسسات قرآنی مردم‌‌نهاد انجام می‌گیرد، است. بنابر این ایکنا از تمامی مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن روستایی دعوت می‌کند تا برای بهتر دیده شدن مؤسسه و پیشبرد اهدافشان با این خبرگزاری ارتباط قوی‌تری برقرار کنند.
در راستای همین موضوع طی هفته‌های گذشته به معرفی مؤسساتی از جمله مؤسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد، جامعة‌القرآن الکریم، مؤسسه قرآن و عترت امام رضا(ع)، مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی معجزه جاوید، مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی بین‌الحرمین شاهرود، مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی صراط مشهد، مؤسسه سرای ذکر اردبیل و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت معصومه(س) میبد، معراج بجنورد، مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت امام رضا(ع) تهران، مؤسسه منهاج‌الحیات بندر کنگ استان هرمزگان، مؤسسه مهد قرآن کریم شهرستان برخوار(دولت‌آباد) و مؤسسه دانش‌آوران قرآن خراسان رضوی و مؤسسه اهل‌الکساء البرز و مؤسسه قرآن و عترت جامعةالثقلین شهید بابایی پرداخته شد.
دیگر مؤسساتی که برای مخاطبان معرفی اجمالی شد اعم از ثقلین یزد و قرآن و عترت کوثر مرتضی علی(ع) تهران و ریّان تهران، نسیم اختران قرآن اراک، یاسین جوان استان گلستان، نورمبین اردبیل و تبیان خوزستان، دارالقرآن حسین‌بن علی(ع) تبریز و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل و فجرآفرین زاهدان، مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی سادات استان تهران، «ندای رحمت الهی»، مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت کوثر ابهر، مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت کوثر هفت آسمان و مؤسسه منهاج عشق‌آباد در خراسان جنوبی و موسسه مهد قرآن کشور و مؤسسه هل أتی تهران، مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) استهبان استان فارس و مؤسسه مکتب‌القرآن تهران‌ است. همچنین مخاطبان خبرگزاری ایکنا با خانه قرآن سبحان و نورالهدی کلیشاد و مؤسسه ندای ملکوت تهران نیز طی هفته‌های گذشته آشنا شدند.
در این هفته در نظر داریم به معرفی اجمالی مؤسسه قرآنی شکوفه‌های انتظار بپردازیم.
مؤسسه قرآنی ـ فرهنگی شکوفه‌های انتظار تهران فعالیتش را از سال ۱۳۹۱ و با اخذ مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی غرب تهران و با مدیریت نسرین زادمهر آغاز کرده است. این مؤسسه ۱۰ سال پیش از اخذ مجوز رسمی مشغول به فعالیت بوده است.
در ابتدا مؤسسه‌ای تک‌منظوره و صرفاً به‌منظور برپایی دوره‌های آموزشی قرآن ویژه نونهالان و خردسالان بوده است اما بعدها فعالیت این مؤسسه از تک‌منظوره بودن به چند‌منظوره بودن با هدف تلاش در جهت تقویت اعتقاد افراد جامعه به قرآن و عترت و تمسک به تعالیم انسان‌ساز قرآن و معارف اهل‌ بیت(ع)، بسط و گسترش تدبر در قرآن و ترویج آیات و مفاهیم قرآن در سطح جامعه و سعی در جهت عملی شدن فرهنگ قرآن و عترت در ابعاد فردی و اجتماعی و همچنین به‌منظور همکاری و مشارکت در برگزاری بهتر و باکیفیت‌تر همایش‌ها، گردهمایی‌های قرآنی سایر نهادها و مراکز و برپایی آزمون‌های شفاهی تغییر کرده است.
آموزش بیش از ۳۰ مربی تربیت حافظ قرآن از مرحله مقدماتی تا پیشرفته، برپایی سیزدهمین آزمون حفظ قرآن ارشاد با حضور ۳۰۰ شرکت‌کننده، حضور در نمایشگاه بین‌المللی قرآن در سال ۹۲، اعطای لوح تقدیر از سوی ارشاد تهران به چند نفر از حافظ کل موفق در آزمون‌های حفظ ارشاد، برپایی کارگاه‌های زندگی انسان شاد در بومهن با حضور۲۰۰ نفر از خانواده‌هایی جهت آشنایی با موضوع اعتیاد و یا درگیر اعتیاد بودن و کسب رتبه‌های برتر برای بیشترین ثبت نام کننندگان در میان تشکل‌های مردمی کشوری در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن و .... از جمله عملکرد مثبت این مؤسسه طی این سال‌ها بوده است.
این مؤسسه در منطقه ۲۲ تهران و در شهرک شهید باقری فعالیت می‌کند که تا کنون دوره‌های متنوع حفظ قرآن ویژه بانوان و آقایان به صورت حضوری و غیرحضوری و دوره تربیت مربی خردسالان با عنوان «قرآن و کودک»، دوره‌های تربیت مربی قرآن و حفظ برگزار کرده و در برپایی همایش‌های مختلف همراه بوده است. گفتنی است، هزینه‌های این مؤسسه از طریق دریافت شهریه‌های اندک از قرآن‌آموزان پرداخت می‌شود.
یادآور می‌شود، مؤسسه شکوفه‌های انتظار تهران در شهرک شهید باقری واقع شده است و علاقه‌مندان برای اطلاع از دوره‌های آموزشی این مؤسسه می‌توانند با شماره ۴۴۷۳۵۲۳۷ تماس بگیرند.

....................................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری