پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

کارگاه «سبک زندگی قرآنی» از سوی مؤسسه بین‌الحرمین برگزار شد

مؤسسه فرهنگی بین‌الحرمین با مشارکت دارالقرآن امام حسن مجتبی‌(ع)، کارگاه سبک زندگی قرآنی را برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، محمد ابراهیمی، مدیر موسسه فرهنگی بین‌الحرمین شاهرود گفت: کارگاه سبک زندگی قرآنی با همکاری این مؤسسه و مشارکت دارالقرآن امام حسن مجتبی(ع) با حضور قرآن‌آموزان، مربیان، اساتید و اقشار مختلف مردم، به‌مدت سه روز و از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ دی‌ماه در دارالقرآن امام حسن مجتبی‌(ع) برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری، استاد این کارگاه آموزشی، عنوان کرد: از منظر قرآن‌ کریم و سنت پیشوایان معصوم(ع)، باورها و اعتقادات نقشی اساسی در خانواده دارند و ازدواج را امر مقدس می‌داند و همگان را به این امر فرا خوانده است و به آن تشویق می‌کنند.

وی با اشاره به تعریف از سبک زندگی اسلامی، ادامه داد: شیوه‌هایی از زندگی است که انسان با تکیه بر نظام ارزشی و مبانی اعتقادی خود در زندگی فردی و اجتماعی برای ایجاد ارتباط با محیط و جامعه، پاسخ به خواسته‌ها و تأمین نیازهایش به‌کار می‌گیرد.

در بخش دوم این کارگاه، این استاد به باورها و اندیشه‌ها که در سبک زندگی خانوادگی نقش اساسی دارند، اشاره و ابراز داشت: اعتقاد به خدا، اعتقاد به رسالت و نبوت و اعتقاد به معاد و زندگی پس از مرگ از مهم ترین این باورها است.

.........................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری