پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه‌های آموزشی از سوی مؤسسه بین‌الحرمین

مؤسسه فرهنگی بین‌الحرمین شاهرود بیش از ۱۰۰ کارگاه آموزشی در مساجد، مدارس و ادارات در سطح استان سمنان برگزار کرد.

به گرارش ایکنا؛  محمد ابراهیمی، مدیر مؤسسه فرهنگی بین‌الحرمین شاهرود از برگزاری بیش از ۱۰۰ کارگاه‌ آموزشی در سطح استان سمنان خصوصاً روستاها و مناطق محروم این استان خبر داد.
ابراهیمی افزود: این کارگاه‌های آموزشی به همت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت استان سمنان، مؤسسه فرهنگی بین‌الحرمین شاهرود و با حضور فعالان فرهنگی و پژوهشگران مؤسسه در سطح استان سمنان برگزار شد.
وی به هجمه‌های فرهنگی دشمن برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: نوک پیکان دشمن در جنگ نرم به سمت خانواده‌ها و ترویج بی‌بند و باری در جامعه است و از این‌رو نهادهای فرهنگی باید با برگزاری دوره‌های آموزشی، خانواده‌ها را نسبت به نقشه‌های دشمن و راه‌های مصون ماندن از آسیب‌ها آشنا سازند.
ابراهیمی تصریح کرد: از آنجایی که یکی از خطرات بزرگی که کانون گرم خانواده‌ها را تهدید می‌کند و دشمنان تمام توان خود را از طریق فضای مجازی، ماهواره‌ها و دیگر رسانه‌ها جهت از بین بردن حریم امن خانواده‌ها به کار گرفتند، تغییر سبک زندگی اسلامی و معرفی روش زندگی غربی جایگزین آن است، مؤسسه فرهنگی بین‌الحرمین با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف برای رفع آسیب‌های اجتماعی، مشاوره مذهبی، آموزش خانواده، طب سنتی اسلامی، آموزش زوج‌های جوان، والدین دانش‌آموزان وحضور در سطح مساجد و مدارس و دیگر اقشار در صدد اجرای منویات مقام معظم رهبری پیرامون ترویج سبک زندگی اسلامی برآمده که موفقیت در این راستا نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاه‌های فرهنگی است.
ابراهیمی در ادامه افزود: باتوجه به اثرات مثبت و نتایج مفید این کارگاه‌ها برای افراد شرکت‌کننده و استقبال مردم علی‌الخصوص نوجوانان و جوانان در سال ۱۳۹۶ تعداد چهارهزارنفر در کارگاه‌های آموزشی این موسسه فرهنگی در موضوعات مختلف فرهنگی آموزش دیده‌اند.
ابراهیمی در پایان خواستار مساعدت و همکاری بیشتر دستگاه‌های مربوطه و متولیان امور فرهنگی استان در جهت آموزش اقشار مختلف جامعه در راستای ترویج فرهنگ اسلامی شد.

.......................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری