پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

دیدار مسئولان مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با معاون اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران

مسئولان مؤسسه ترویج با معاونت پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران دیدار کردند.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام موحدی‌نژاد، مدیر مؤسسه ترویج و فرهنگ قرآنی و بابایی، معاون این مؤسسه روز گذشته، ۲۲ اسفندماه با معاونت پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران دیدار کردند.
وی با معرفی فعالیت‌های مؤسسه و روند اجرایی مسابقه درس‌هایی از قرآن در مدارس گفت: نگاه ما به شهر تهران ویژه است چراکه تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های مؤسسه ابتدا در تهران به صورت آزمایشی اجرا شده و به سایر استان‌ها تعمیم داده می‌شود و اغلب برنامه‌های ملی به‌صورت نمادین در تهران اجرا می‌شود که اتنظار ما از آموزش و پرورش شهر تهران بیشتر خواهد بود.
سپس، کریمی، معاون پرورشی ـ فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران در ابتدای سخنان خود به شخصیت حجت‌الاسلام قرائتی اشاره کرد و افزود: از ویژگی‌های ایشان به‌روز بودن، جذاب و قابل فهم بودن برای همه گروه‌های سنی است و کاری که مؤسسه انجام می‌دهد بسیار ارزنده است و ما انتظار داریم سهم آموزش و پرورش تهران در برپایی درس‌هایی از قرآن بیشتر پررنگتری داشته باشد، چون میزان آسیب‌پذیری در این شهر بیشتر است.

دیدار مسئولان مؤسسه ترویج با معاون اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران
کریمی در ادامه به حضور ۹۲۵ روحانی در مدارس برای انجام فعالیت‌های تبلیغی و ارشادی اشاره و تصریح کرد: در حوزه قرآنی چند کار خوب انجام شده است که مسابقه هفتگی درسهایی از قرآن از جایگاه و استبقال دانش‌آموزان برخوردار است.
معاون پرورشی ـ فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: برنامه درس‌هایی از قرآن بایستی در دوره دوم ابتدایی هم توسعه یابد چراکه شخصیت فرد در این دوران شکل می‌گیرد.

.............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری