پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

گزارشی از اهم فعالیت‌های مؤسسه خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل

گزارشی از اهم فعالیت‌های مؤسسه قرآن و عترت خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل طی سال ۹۶ ارائه می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ گزارشی از اهم فعالیت‌ها و عملکرد سال ۱۳۹۶ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت خادم الرضا (ع) کوثر شهرستان زابل ارائه می‌شود.
این مؤسسه طی سالی که گذشت ۴۵ دوره عمومی و چهار دوره تخصصی را با بهره‌مندی از ۲۴ مربی ویژه گروه‌های سنی بانوان و آقایان در رده‌های مختلف سنی برگزار کرد.

نوروز////گزارشی از اهم فعالیت‌های مؤسسه خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل در سالی که گذشت
از جمله دوره‌های عمومی شامل ۱۴ دوره حفظ خردسالان با بهره‌مندی ۳۷۸ قرآن آموز شامل ۲۰۳ قرآن‌آموز دختر و ۱۷۵ قرآن‌آموز پسر، شش دوره حفظ عمومی با حضور ۹۰ قرآن‌آموز دختر، ۲۳ دوره روخوانی و روا‌ن‌خوانی با حضور ۴۹۹ قرآن آموز شامل ۴۲۴ قرآن‌آموز دختر و ۷۵ قرآن‌آموز پسر است.
همچنین می‌توان به برپایی دوره اخلاق اسلامی شامل شش ساعت در ماه به صورت مستمر در کل سال و دوره اعتقادات شامل سه ساعت در ماه به صورت مستمر در کل سال اشاره کرد که در مجموع ۹۹۲ قرآن‌آموز در این دوره‌ها حضور داشتند.

نوروز////گزارشی از اهم فعالیت‌های مؤسسه خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل در سالی که گذشت
از جمله دوره‌های تخصصی نیز می‌توان به جذاب‌سازی کلاس‌های کودکان و نوجوانان باتدریس فاطمی منش با بهره‌مندی ۱۸ متربی، تربیت مربی کودکان با مربیگری لطیفیان و با حضور ۴۲ متربی، دوره تربیت مربی تدبر در قرآن جزء۳۰ با تدریس دارابی با تعداد ۳۸ متربی و دوره مهارت‌های زندگی با مربیگری سرایی با تعداد ۲۶ متربی اشاره کرد که در مجموع ۱۲۴ نفر در این دوره ها شرکت کرده‌اند.

نوروز////گزارشی از اهم فعالیت‌های مؤسسه خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل در سالی که گذشت
در کنار این دوره‌های آموزشی نیز برنامه‌های فرهنگی شامل برپایی جشن‌های مناسبتی چون ولادت حضرت علی(ع)، بعثت پیامبر (ص)، اعیاد شعبانیه، ولادت حضرت علی اکبر(ع)، نیمه شعبان، ولادت امام حسن(ع)، میلاد امام رضا(ع)، ولادت پیامبر(ص) و امام صادق(ص) و مراسم عزاداری چون وفات حضرت زینب(س)، وفات حضرت خدیجه(س) و امام خمینی(ره)، شهادت امام علی(ع)، شهادت امام جواد(ع)، عزاداری محرم، شهادت حضرت رقیه(س) انجام شد.

نوروز////گزارشی از اهم فعالیت‌های مؤسسه خادم‌الرضا(ع) کوثر زابل در سالی که گذشت
همچنین مسابقاتی چون حفظ سوره انسان و مسابقات کتاب‌خوانی به مناسبت محرم و غدیر و نیمه شعبان و محافل انس با قرآن و اردوی زیارتی مشهد مقدس طی دو مرحله ویژه قرآن‌آموزان نیز در سال ۹۶ برپا شد.
یادآور می‌شود، مؤسسه فرهنگی قران وعترت خادم الرضا(ع) کوثر زابل در خیابان فردوسی، بین فردوسی ۲۵ و ۲۷ قرار دارد.

.....................................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری