• تـازه هـا
  • آموزش قرآن
  • پربازدید

اسلوب برخی ترتیل‌های خلیجی قرآنی نیست/ تمرکز

حافظ بین‌المللی کشورمان ضمن ارائه تعریف ترتیل به تحلیل

بیشتر...

سعادت هدف زندگی آدمی، شهید آیت الله سید عبدالحسین

دریافت فایل صوتی

حجم : ۱۰٫۳ MB

زمان : ۸۹:۲۳ دقیقه

بیشتر...

اعلام اسامی راه‌یافتگان به مرحله نیمه‌نهایی

با پایان یافتن مرحله مقدماتی نهمین دوره مسابقات بین‌المللی

بیشتر...

توصیه استاد «مروت» به عدم تکلف در قرائت قرآن

مجری عرب‌زبان مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران

بیشتر...

چگونه تلاوت کنیم؟

 

برای تلاوت قرآن در مراتب مختلف، آداب خاصی هست . در مرتبه

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
27478
47246
136182055
امروز شنبه, 22 مرداد 1401
اوقات شرعی

درود همیشگى خدا بر پیامبر (ص) و آل او

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۱۳ - فراز ۲۴

وَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ صَلَاةً دَائِمَةً نَامِيَةً لَا انْقِطَاعَ لِأَبَدِهَا وَ لَا مُنْتَهَى لِأَمَدِهَا، وَ اجْعَلْ ذَلِكَ عَوْناً لِي وَ سَبَباً لِنَجَاحِ طَلِبَتِي، إِنَّكَ وَاسِعٌ كَرِيمٌ.

و بر محمد و آل او درود فرست، درود همیشگى که رو به فزونى است و براى روزگار آن سر رسید و مدتش پایان نباشد، و آن را کمک من و براى برآمدن حاجتم وسیله قرار ده، زیرا تو داراى رحمت فراخ و جود و بخشش بسیارى (حضرت صادق علیه ‏السلام فرموده: همیشه دعاء پنهان است تا آنگاه که بر محمد و آل محمد درود فرستاده شود).

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۴۷ - فراز ۵۹

رَبِّ صَلِّ عَلَيْهِمْ زِنَةَ عَرْشِكَ وَ مَا دُونَهُ، وَ مِلْ‏ءَ سَمَاوَاتِكَ وَ مَا فَوْقَهُنَّ، وَ عَدَدَ أَرَضِيكَ وَ مَا تَحْتَهُنَّ وَ مَا بَيْنَهُنَّ، صَلَاةً تُقَرِّبُهُمْ مِنْكَ زُلْفَى، وَ تَكُونُ لَكَ وَ لَهُمْ رِضًى، وَ مُتَّصِلَةً بِنَظَائِرِهِنَّ أَبَداً.

اى پروردگار بر ایشان درود فرست هموزن عرش خود و آنچه زیر عرش است (همه ‏ى عالم) و مقدار آنچه آسمان هایت و آنچه در بالاى آنها است را پر گرداند، و مقدار شماره‏ ى زمین هایت و آنچه در زیر آنها و میان آنها است (مقصود بسیارى یا بزرگى پاداش درود است یعنى اگر جسم بود همانا به اندازه‏ اى باشد که آسمانها و آنچه در بالاى آنها است و زمینها و آنچه در زیر و میان آنها است را پر سازد، و ظاهر فرمایش امام- علیه ‏السلام-: و عدد ارضیک تعدد و بسیارى زمین است، چنانکه در قرآن کریم «س 65 ى 12( است: الله الذى خلق سبع سموات و من الارض مثلهن یعنى خدا کسى است که هفت آسمان را خلق نمود و مانند آن هفت زمین را آفرید و ظاهر این آیه دلالت دارد به اینکه زمین مانند آسمانها هفت است چون فرموده: و زمین را مانند آسمانها بیافرید، و مانند بودن در عدد و شماره است نه در کیفیت و چگونگى، زیرا کیفیت آسمان خلاف کیفیت زمین است، و در قرآن مجید آیه‏ اى که دلالت کند زمین مانند آسمانها هفت است جز این آیه نیست، و گفته شده: مراد از هفت زمین هفت طبقه‏ ى زمین است که هر طبقه ‏اى بالاى طبقه ‏ى دیگر قرار گرفته، و الله اعلم) درودى که ایشان را به کمال قرب به تو رساند، و براى تو و ایشان خشنودى، و همیشه به مانندهاى آن درودها پیوسته باشد.

صحیفه سجادیه - دعای شماره ۴ - فراز ۱۸

وَ تُعَافِيَهُمْ مِمَّا تَقَعُ بِهِ الْفِتْنَةُ مِنْ مَحْذُورَاتِهَا، وَ كَبَّةِ النَّارِ وَ طُولِ الْخُلُودِ فِيهَا.

و از آنچه را که آزمایش هاى ترسناک (بسیار سخت) به میان مى‏ آورد و از سختى آتش (دوزخ) و همیشه و جاوید ماندن در آن رهائیشان بخشى.

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری