پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

ارائه گزارشی از فعالیت‌های قرآنی مؤسسه جامعة‌القرآن والعترة

مؤسسه جامعةالقرآن والعترة تبریز گزارشی از فعالیت‌های قرآنی ـ فرهنگی خود را ارائه کرد.

به گزارش ایکنا؛ مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعة‌القرآن والعترة تبریز فعالیت‌‌های متنوعی را در کارنامه کاری خود دارد که می‌توان به بخش آموزشی و فرهنگی این مرکز اشاره کرد.
دوره‌های این مؤسسه برای بانوان و آقایان و همه مقاطع سنی اجرا می‌شود. در بخش آموزشی می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزش عمومی قرآن در ۶ سطح، برگزاری دوره‌های تخصصی قرائت قرآن در ۶ سطح، برگزاری دوره‌های تخصصی حفظ قرآن در ۱۲ سطح، دوره‌های تخصصی ترجمه، مفاهیم و تدبر در ۹ سطح، دوره‌های تربیت معلم و مدرس قرآن در ۶ سطح اشاره کرد.
همچنین، برپایی جلسات عمومی هفتگی با موضوع قرائت و حفظ قرآن، کارگاه‌های تخصصی آموزش با حضور اساتید بین‌المللی، کلاس‌های کامپیوتر و زبان انگلیسی در سطوح مختلف و مهد کودک و پیش‌دبستانی قرآنی تسنیم با آموزش نوین از دیگر برنامه‌های این مرکز قرآنی است.
دربخش فرهنگی نیز به برگزاری سالانه جشنواره قرآنی «انسان» با شرکت چندین هزار نفر، انتشار مستمر نشریه قرآنی ـ مذهبی ثمرات، پشتیبانی فنی و محتوای از سایت اینترنتی ثمرات، صندوق قرض‌الحسنه داخلی با عضویت بیش از ۲۰۰ نفر، برگزاری مراسم و محافل متنوع در مناسبت‌های مختلف مذهبی ـ ملی، تشکیل و حمایت از گروه‌های تواشیح و مدیحه‌سرایی، برگزاری مسابقات و برنامه‌های متنوع تبلیغی و ترویجی و تولید محصولات متنوع چندرسانه‌ای در حوزه تخصصی قرآن می‌توان اشاره کرد.
این مؤسسه برای ترم بهار نیز برنامه‌های ویژه‌ای را برای بزرگسالان و نوجوانان در نظر دارد.
یادآور می‌شود، مؤسسه جامعة‌القرآن والعترة در تبریز، بازار، انتهای خیابان شهید مطهری(راسته کوچه)، روبروی آتش‌نشانی واقع شده است.

..............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری