پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

ایمان مستقر و مستمر انسان را عاقبت به خیر می‌کند

استاد حوزه علمیه گفت: انسان برای عاقبت به خیری باید ایمان مستقر و مستمر داشته باشد چراکه با ایمان منقطع به جایی نمی‌رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری استاد حوزه علمیه به مناسبت ماه مبارک رمضان که در مهدیه تهران برگزار شد، با اشاره به آیه 102 آل عمران، گفت: انسان برای عاقبت به خیری باید ایمان مستقر و مستمر داشته باشد چراکه با ایمان منقطع به جایی نمی‌رسد.

وی افزود: اکر ایمان انسان یک لحظه قطع شود مسلمان نمی‌میرد برصیصای عابد مستجاب الدعوه بود یک لحظه ایمان او تکان خورد بعد از خیانت به امانت اعدام و روی چوبه دار بی‌ایمان از دنیا رفت، به همین دلیل همواره از خداوند بخواهید که قلب شما را در ایمان ثابت نگه دارد.

استاد حوزه علمیه درباره ایمان ثابت، بیان داشت: ایمان ثابت مستمر آن است که انسان در خلوت و جلوت، پولداری و فقر و هر حالتی که هست به یاد خدا باشد.

حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان اینکه ایمانی انسان را سالم به آخرت می‌رساند که مستمر باشد، اظهار داشت:  اگر ایمان شما مستمر نباشد و مرگ شما فرارسد ممکن است بی‌ایمان از دنیا بروید، شیطان انسان را گام به گام به سوی بی‌دینی می‌برد.

وی با بیان اینکه خداوند همواره دستور به تقوا داده است، گفت: اگر ما دستورات الهی را به تمام معنا عمل کنیم حق او را رعایت کنیم یعنی تقوا و توکل بر او داشته باشیم او همه نقص و مشکلات ما را جبران خواهد کرد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند در قیامت حتی کوچک‌ترین عمل به میزان ذرة المثقال را حساب خواهد کرد؛ ابراز کرد: امام راحل می فرمایند عالم محضر خداست؛ هر کس باور کند که عالم محضر خدا است حلال و حرام را رعایت کند هنگام مشکلات و مصائب کم نمی‌آورد چراکه ایمان دارد خدا ناظر او است.

...............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری