• تـازه هـا
  • آموزش قرآن
  • پربازدید

اصلاح زبان قبل از هر چیز، آیت الله مکارم شیرازی،

دریافت فایل

زمان: 60 دقیقه

بیشتر...

چگونه از حق فرار مى کنند؟!

شرح آیات 41 لغایت 44 سوره مبارکه الاسراء

41وَ لَقَدْ

بیشتر...

حفاظت از یقین،آیت الله مکارم شیرازی-بارگزاری

دریافت فایل صوتی

حجم: 4.38 MB

زمان: 10 دقیقه

بیشتر...

هوای نفس،آیت الله شجاعی-بارگزاری19مهر94

دریافت فایل صوتی

حجم: 3 MB

زمان: 25 دقیقه

بیشتر...

تفسیر سوره مبارکه کافرون

    تفسیر سوره مبارکه کافرون - استاد دکتر
بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
47069
58664
137523575
امروز سه شنبه, 11 بهمن 1401
اوقات شرعی

چهل و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم ۲۲ تا ۲۸ دی ماه در اهواز برگزار می شود

مجیدی مهر با اشاره به برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در شهر اهواز گفت: این مسابقات در بخش خواهران و برادران در چهار رشته ترتیل، قرائت، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء قرآن برگزار می شود.
 

به گزارش خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، نشست خبری چهل و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم که به میزبانی استان خوزستان برگزار می شود، صبح امروز(۱۲ دی ماه ) در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

«حمید مجیدی مهر»، در این نشست خبری با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآن متعلق به همه ارکان نظام است، گفت: مقام معظم رهبری به عنوان شخصیت قرآنی همواره در دوره های گذشته به کرات نکات، تذکرات و تاییداتی پیرامون برگزاری این مسابقات بیان کرده اند که این وظیفه ما دست اندرکاران برگزاری مسابقات قرآن را سنگین و از طرفی موجب دلگرمی می شود.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: تلاش ما در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن در این راستاست که شرکت کنندگان را از فضای استرس در زمان شرکت در مسابقات دور کنیم چرا که قرآن مایه آرامش است، به همین جهت تلاش می کنیم در برخی از بخش ها با دقت کارها را دنبال و شرایط شرکت کنندگان در مسابقات را تسهیل ببخشیم.

وی ادامه داد: معتقدیم شرکت کنندگان در مسابقات قرآن باید از حضور در محضر کلام الهی لذت ببرند. اگر این فرهنگ مورد توجه قرار گیرد، مسابقات قرآن به کارکرد خود دست می یابد، زیرا مقام معظم رهبری نیز بارها در دیدار با دست اندرکاران مسابقات بر این نکته تاکید داشته اند که مسابقات قرآن کریم باید زمینه انس با کلام الله را فراهم کنند لذا ما رویکردهای جدیدی را برای برگزاری مسابقات قرآن در نظر گرفته ایم و تلاش داریم که عنوان قاری ممتاز را از مسابقات جدا کنیم تا شرکت کنندگان با آرامش خاطر در مسابقات شرکت کنند.

وی ادامه داد: در سال های گذشته شاهد این موضوع بودیم که شرکت کنندگان در مسابقات قرآن کریم به دلیل استرس هایی که به آنها وارد می شد به دنبال راهکارههایی برای تقویت جسمی خود بودند که این همواره از آسیب های مسابقات قرآن بوده است.

وی در ادامه زمان برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم در شهر اهواز را از 22 تا 28 دی ماه دانست و گفت: مجموعه های بسیاری از جمله استانداری، شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، اداره حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس این استان، اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان، سپاه حضرت ولی عصر در برگزاری این مسابقات با اداره اوقاف و امور خیریه استان خوزستان همکاری دارند.

افتتاحیه ۲۲ دی

مجیدی مهر زمان افتتاحیه مسابقات را 22 دی ماه در شهرک نفت، سالن امام رضا (ع) دانست و خاطرنشان کرد: اختتامیه مسابقات نیز ۲۸ دی ماه برگزار خواهد شد، ضمن اینکه از ابتدای دی ماه محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین المللی و ممتاز در امامزادگان، مساجد، تکایا و حسینیه های این استان در حال برگزاری است.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: زمان برگزاری مسابقات خواهران روزهای 24، 25، 26 و 27 دی ماه و محل اسکان آنها در مجتمع سازمان صنعت و آب و برق می باشد و محل اسکان برادران نیز در شهرک نفت، سالن امام رضا (ع) است که در روزهای 23، 24، 25، 26 و 27 دی ماه در دو نوبت صبح و عصر به اجرای مسابقات خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تجربه ای که از دوره کرونا داشتیم و با استفاده از تکنولوژی های روز انسان بیش از 40 درصد یا 50 درصد شرکت کنندگان به مرحله فینال راه خواهند یافت در حالی که در سال های گذشته آمار راه یافتگان به مرحله فینال کمتر از این بود.

۹۸ برادر و ۸۳ خواهر متسابق در مسابقات شرکت کرده اند

مجیدی مهر تعداد متسابقین چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم را در بخش برادران 98 نفر و در بخش خواهران 83 نفر در چهار رشته ترتیل، قرائت، حفظ کل و حفظ 20 جزء دانست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: رشته نغمات دینی نیز به میزبانی استان قزوین برگزار شد و قرار است رشته معارف شامل صحیفه خوانی، تفسیر قرآن و نهج البلاغه نیز در شهر قم برگزار شود.

اسامی داوران در آستانه مسابقات اعلام می شود

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ابراز کرد: اسامی داوران مسابقات قرآن در آستانه برگزاری مسابقات اعلام خواهد شد و داوران از داوران درجه یک و ممتاز استان خوزستان و سایر استان ها خواهند بود.

مجیدی مهر جوایز برگزیدگان این دوره از مسابقات را اعلام کرد و گفت: نفر اول رشته حفظ کل در بخش خواهران و برادران از 400 میلیون ریال، نفر دوم رشته حفظ 350 میلیون ریال، نفر سوم 300 میلیون ریال، نفر چهارم 250 میلیون ریال و نفر پنجم نیز 200 میلیون ریال بهره مند خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش حفظ 20 جزء نیز به ترتیب برگزیدگان از 22 میلیون تومان، 20 میلیون تومان، 18 میلیون تومان، 16 میلیون  تومان، 14 میلیون تومان و در رشته ترتیل نیز جوایز برگزیدگان 22 میلیون تومان، 20 میلیون تومان، 18 میلیون تومان، 16 میلیون تومان و 14 میلیون تومان بهره مند خواهند شد.

۵ تا ۷ میلیارد تومان پیش بینی بودجه مسابقات

وی پیش بینی کرد که بودجه این دوره مسابقات 5 تا 7 میلیارد تومان خواهد شد که البته بخشی در قالب آورده های مشارکتی دستگاه ها محاسبه می شود.

مجیدی مهر در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه راه اندازی رادیو مسابقات است که تلاش می کنیم با همکاری معاونت صدا برای مسابقات بین المللی کشوری یا مسابقات بین المللی قرآن کریم راه اندازی کنیم.

استقبال از طرح ها و ایده ها

وی همچنین از حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه از طرح ها و ایده های جدید برای هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقات خبر داد.

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری