• تـازه هـا
 • آموزش قرآن
 • پربازدید

برگزاری اختتامیه جشنواره قرآنی آیات در دو موضوع /

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با

بیشتر...

تکیه گاه مطمئن

شرح آیات 20 تا 24 سوره مبارکه لقمان

20أَ لَمْ تَرَوْا

بیشتر...

میرمحمدصالح بن عبدالواسع خاتون‌آبادی

خاتون‌آبادی، میرمحمدصالح بن عبدالواسع، فقیه، محدّث و عالم

بیشتر...

پیامبر(ص) چه میزان از قرآن را تبیین کردند/ تفسیر؛

قرآن‌پژوه و عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه تاکید

بیشتر...

قرآن در اندیشه امام راحل/ فهم کیفیت نزول وحی

امام خمینی(ره) فهم کیفیت نزول وحی را برای انسان‌های عادی

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
12309
57608
115498365
امروز دوشنبه, 20 ارديبهشت 1400
اوقات شرعی

ساختارهای استاندارد مسابقات قرآن تدوین می‌شود

مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور از تدوین ساختارهای استاندارد مسابقات ملی و بین‌المللی قرآن در قالب کتاب خبر داد. داود تک‌فلاح، مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با بیان اینکه برای برگزاری مسابقات قرآن در سطح ملی و بین‌المللی باید یک ساختار استاندارد داشته باشیم، گفت: کار تألیف و تدوین کتابی به منظور تعیین ساختارهای استاندارد برای مسابقات ملی قرآن در کمیته طرح و برنامه ستاد عالی مسابقات آغاز شده است.
وی افزود: در این کتاب مواردی از جمله؛ شورای سیاست‌گذاری تا دبیرخانه ستادی مسابقات ملی مورد توجه است و همچنین کمیته‌های زیرمجموع مسابقات از جمله؛ کمیته مدعوین، کمیته متسابقین، کمیته تشریفات، کمیته حراست، کمیته فنی و علمی و... نیز باید مورد توجه باشد و برای هر یک از این بخش‌ها باید یک ساختار استاندارد برای رده ملی و بین‌المللی در نظر گرفته شود.
تک‌فلاح با بیان اینکه هم‌اکنون در حال تدوین ساختار استاندارد برای برگزاری مسابقات قرآنی در سطح ملی هستیم، گفت: این کتاب شامل هر آنچه که مربوط به برگزاری مسابقات است، می‌شود و در این کتاب سیاست‌گذاری‌های لازم، وظایف هر کمیته، تعداد نیروهایی که برای هر کمیته نیاز است و تخصصی که باید هر یک از نیروها داشته باشند و... مورد توجه قرار می‌گیرد تا برگزارکنندگان مسابقات قرآن ملی در کشور از این ساختارهای استاندارد در برگزاری مسابقات قرآن استفاده کنند.
وی ادامه داد: در این کتاب یک جدول زمان‌بندی شده برای برگزاری مسابقات قرآن ملی تعیین می‌شود تا دبیرخانه و کمیته‌های مورد نظر بدانند که کار خود را از چند ماه قبل می‌توانند آغاز کنند و در آستانه مسابقات و همچنین در حین برگزاری مسابقات چه اقداماتی را باید مورد توجه قرار دهند تا به نتیجه مورد نظر برسند.
وی در ادامه گفت: همچنین مواردی که در تألیف این کتاب مورد توجه قرار می‌گیرد شامل موارد دیگری از جمله سالن استاندارد برگزاری مسابقات قرآن ملی، ویژگی داوران مسابقات، وظایف دست‌اندرکاران و... می‌شود و وظایف و مسئولیت‌ دست‌اندرکاران از یکسال قبل به صورت هفته به هفته مشخص می‌شود و چک‌لیستی نیز در نظر گرفته می‌شود تا مشخص شود که آن دستگاه جلو است یا عقب است.
تک‌فلاح عنوان کرد: این کتاب در واقع یک کتاب مسابقات قرآن استاندارد است و می‌تواند الگویی برای تمامی کسانی باشد که مسابقات قرآن در سطح ملی برگزار می‌کنند.
وی در این بخش از سخنان خود گفت: در مرحله اول این کتاب را فقط برای مسابقات قرآن ملی آماده می‌کنیم که در قسمت بین‌المللی برخی قسمت‌ها به نسبت مسابقات بین‌المللی فراتر می‌شود؛ به عنوان مثال در مسابقات بین‌المللی مواردی که مربوط به سازمان فرهنگ و ارتباطات، وزارت امور خارجه، موارد امنیتی و... است نیز اضافه می‌شود که بحث مسابقات بین‌المللی قرآن نیازمند کتاب مجزایی است چرا که برگزاری مسابقات بین‌المللی حداقل 30 تا 40 درصد با مسابقات ملی تفاوت دارد.
وی ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته امیدواریم پیش‌نویس این کتاب را تا پایان سال آماده کنیم تا به نوعی در برگزاری مسابقات سراسری قرآن سال آینده که در گیلان خواهد بود مورد استفاده قرار گیرد و میزبان مسابقات قرآن، سال آینده بتواند از این پیش‌نویس در برگزاری مسابقات قرآن استفاده کند تا اگر نقایصی دارد این نقایص رفع شود و کتاب نهایی پس از برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن به چاپ برسد.
مسئول کمیته طرح و برنامه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور در پایان گفت: در صورتی که پیش‌نویس شاخص‌های استاندارد مسابقات ملی تا پایان سال آماده شود کار تدوین پیش‌نویس شاخص‌های استاندارد مسابقات بین‌المللی را نیز از ابتدای سال آینده آغاز می‌کنیم.

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • تفسیر مشکات(1)

  مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است:

 • پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند:
  «اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ»
  با فضیلت‌ترین عبادت،

 • گفتارهایی درباره امامت امام علی علیه السلام

  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1398
  • شابک:
 • نگاهی به ارتباط فرزندان با پدر و مادر

 • نهج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • نج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • مجموعه شماره یک

  زن از منظر قرآن-زن از منظر قرآن کریم

  زن و مرد- بررسی جایگاه و ارتباطات زن و مرد

 • مجموعه بیان3 حاوی 144 DVD در 6 آلبوم، دور سوم تفسیر کامل قرآن کریم است که به‌صورت تصویری به‌همراه

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟