• تـازه هـا
 • آموزش قرآن
 • پربازدید

شرح خطبه 45 نهج البلاغه،استاد مفسر دکتر محمدعلی

اطاعت خدا ضد تمایلات نفسانی،آیت الله مکارم

دریافت فایل

زمان: 47 دقیقه

بیشتر...

سوره محمد(ص) با وجود مشکل بینایی اولین جرقه برای

حافظ کم‌بینای تویسرکانی و یکی از نخبگان قرآنی کشور اولین

بیشتر...

راه خوشبختی یک جامعه، آیت الله جوادی آملی

دریافت فایل

حجم: 1 MB

زمان: 2 دقیقه

بیشتر...

تثبیت جایگاه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی در

جایگاه صندوق مشارکت توسعه قرهنگ قرآنی در لایحه بودجه سال 95

بیشتر...

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
48356
48863
119887198
امروز دوشنبه, 31 خرداد 1400
اوقات شرعی

مراقب باشیم روح‌مان در لاین سقوط نمیرد....

فضای مجازی نسل جدیدی از فضای روابط اجتماعی است با اینکه عمر خیلی زیادی ندارد، اما توانسته به خوبی در زندگی مردم جا باز کند اما نکته‌ای که اهمیت دارد، این است که باید مراقب روحمان در لاین سقوط نمیرد...

به گزارش خبرگزاری بین‌اللملی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، امروزه روش‌های ارتباطی با دیگران از طریق اینترنت افزایش یافته است و مردم بسیاری در سنین مختلف و از گروه‌های اجتماعی متفاوت در فضای مجازی کنار هم آمده‌اند و از فاصله‌های بسیار دور در دنیای واقعی، از این طریق با هم ارتباط برقرار می‌کنند.
پست الکترونیک، پیام‌های کوتاه، چت‌روم‌ها، وب، پایگاه‌ها و بازی‌ها، روش‌هایی برای گسترش و حفظ روابط اجتماعی شده‌اند؛ یکی از کاربردهای اصلی اینترنت، برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران استبه گونه‌ای که روزانه نزدیک به چهارصد میلیون نفر در سراسر دنیا از اینترنت استفاده می‌کنند.
شاید عیب اصلی ارتباط‌های اینترنتی آن است که ارتباط در فضای مجازی، اساساً بر متن استوار است و بنابراین، از نشانه‌های بصری و شنیداری در تعامل‌های رو در رو بهره چندانی ندارد.
کاری کنیم تا روح مان در لاین سقوط نمیرد....
شکاف نسل‌ها و بی‌اعتمادی در جامعه
گسترش یک‌باره تکنولوژی در جامعه، موجب گشته تا والدین فرصت، شناخت و توان لازم برای شناخت دقیق از این فضا را به دست نیاورند و این عدم شناخت موجب بروز فضایی محرمانه و خصوصی و ناسالم برای فرزندان در خانه شده است.
یکی از اشتباهات بزرگی که والدین با آن مواجه هستند و ضربه زیادی بر کانون خانواده ایرانی وارد کرده است، خوش خیالی والدین از استفاده درست فرزندان از این تکنولوژی‌ها و اینکه فرزندانشان در چنین دنیاهایی آرام و بی دغدغه در خانه به راحتی به سر می‌برند، استفاده از این فضاها را بی‌هیچ محدودیت و نظارتی در اختیار جوانان و نوجوانان خود به ویژه در دسترس کودکان در سنین پایین قرار می‌دهند.
کاری کنیم تا روح مان در لاین سقوط نمیرد....
عوض شدن سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی
با مواجه شدن خانواده‌های ایرانی با برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی و اینترنت، سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی جای خود را به سبک زندگی اروپایی ـ آمریکایی داده است و رویای آمریکایی شدن چند سالی است که دامنگیر جامعه و خانواده ایرانی شده است.
شبکه‌های ماهواره‌ای با نظارت آن‌هایی که به هر طریقی سعی در تخریب بنیان خانواده ایرانی ـ اسلامی دارند، با برنامه‌ریزی درست و دقیق و به صورت تخصصی، ویژه خانواده‌های ایرانی راه‌اندازی شده استتا با هدف قرار دادن فروپاشی نظام خانواده، ذهن‌ها را شست و شو داده و با عادی‌سازی خیانت همسران، و عادی جلوه دادن روابط دختر و پسر پیش از ازدواج، ایستادگی فرزندان در برابر والدین، شکاف نسل‌ها، عدم تعهد و ازدواج، اعتیاد به اینترنت، نارضایتی خانوادگی، اختلال در شخصیت و ... باعث ایجاد حس بی اعتمادی در جامعه شوند.
کاری کنیم تا روح مان در لاین سقوط نمیرد....
از وقتی فضای مجای وارد خانه‌هایمان شده است، شب و روز، جای خودش را عوض کرده، زمان و مکان هم از دست رفته و گاهی نیز الفاظ نامناسب و اصطلاحاتی به کار می‌رود که یک سری کلمات بی‌هویت و بی‌ریشه هستند، کلماتی که هیچ تطبیقی با هویت و فرهنگ اصیل ایرانیمان ندارند.
مرز حریم و حیا جایگاه خودش را از دست داده و رابطه‌ای بی‌اساس از طریق این فضاها شکل گرفته، دیگر افراد به جای پایبندی به هم، به جای دور هم بودن، ارتباط چشمی و رو در رو، احوال هم را پرسیدن، از درد هم باخبر شدن، به دنبال مخاطب‌های جدید در گوشی‌های خود می‌گردند.

بیایم تا زنده هستیم مراقب دلهای‌مان باشیم و نگذاریم حس دلمردگی و پوچی، روحمان را آزرده کند؛ یادمان باشد چراغ ایمان و اهل بیت(ع) همیشه به روی زندگی‌هایمان روشن است و تنها کافی است خوب ببینیم تا بتوانیم با فانوس ایمان و اعتقاد، مسیر تاریکی‌ها را به روشنی طی کنیم.
زری ابو

احسن الحدیث در شبکه های اجتماعی    aparat telegram instagram whatsapp 300x300 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • تفسیر مشکات(1)

  مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است:

 • پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند:
  «اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ»
  با فضیلت‌ترین عبادت،

 • گفتارهایی درباره امامت امام علی علیه السلام

  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1398
  • شابک:
 • نگاهی به ارتباط فرزندان با پدر و مادر

 • نهج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • نج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • مجموعه شماره یک

  زن از منظر قرآن-زن از منظر قرآن کریم

  زن و مرد- بررسی جایگاه و ارتباطات زن و مرد

 • مجموعه بیان3 حاوی 144 DVD در 6 آلبوم، دور سوم تفسیر کامل قرآن کریم است که به‌صورت تصویری به‌همراه

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟