پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

تاخیر در برگزاری دهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن سودان

دهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور سودان که قرار بود ۱۷ تا ۲۲ دی ماه ۹۷ در شهر خارطوم کشور سودان با حضور نماینده کشور ایران برگزار شود به تاخیر افتاد.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، دهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور سودان با عنوان « جایزه بین المللی قرآن کریم» خارطوم بنا به اعلام دکتر شیخ«علی الزین مبروک» مدیر این جایزه بین لمللی با تاخیر برگزار می شود.

در نامه دکتر شیخ«علی الزین مبروک» مدیر جایزه بین المللی قرآن کریم خارطوم زمان مشخص شده برای برگزاری دهمین دوره این مسابقات که ژانویه 2019 بود با تاخیر سال 2020 اعلام شده است.

نامه ارسالی از سوی مدیر جایزه بین المللی خارطوم

پیش از این بنا بود دهمین دوره جایزه بین المللی قرآن کریم خارطوم فعالیت خود را از 17 دی ماه 1397 (مطابق با هفتم ژانویه 2019 میلادی) آغاز و تا 22 دی ماه 1397 (مطابق با 12 ژانویه 2019 میلادی) ادامه دهد.

بنابراین گزارش متسابقین در این مسابقات به مدت 6 روز با یکدیگر به رقابت می پردازند و در این مسابقات هر ساله نماینده ای از ایران حضور دارد.

بر همین اساس «مجتبی علیرضالو» به عنوان نماینده ایران در دهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور سودان معرفی شده است. این مسابقات به صورت تک رشته‌ای و در رشته حفظ کل قرآن کریم برگزار می‌شود.

مجتبی علیرضالو از جمله حافظان جوان کل قرآن کریم است که تاکنون حضور موفقی در مسابقات کشوری داشته به طوری که طی چهار دوره حضور در این رقابت‌ها سه بار به فینال مسابقات راه یافته است.

علیرضا لو پیش از این نیز در مسابقات بین‌المللی قرآن کشور امارات حضور داشته و موفق به کسب رتبه‌ در آن مسابقات نشده است.

این حافظ کل قرآن کریم سال گذشته با حضور در مدرسه شبانه‌روزی ثامن‌الحج موسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) شهر مشهد، موفق به حفظ نهج‌البلاغه نیز شده است.

شایان ذکر است محمد رسول تکبیری در نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم سودان حائز رتبه هشتم شد.

بنابراین گزارش، مسابقات بین المللی قرآن کشور سودان که از سال 88 آغاز شده است تا کنون9  دوره برگزار شده که جمهوری  اسلامی ایران در تمام ادوار حضور داشته است. این مسابقات در رشته حفظ کل برگزار می گردد که متاسفانه حفاظ اعزامی از کشورمان نتایج قابل قبولی را کسب نکردند در جدول ذیل عملکرد 9 ساله نمایندگان اعزامی کشورمان به این مسابقات مورد بررسی قرار گرفته است.

ردیف

سال برگزاری

دوره برگزاری

اسامی متسابقین اعزامی

استان

رشته

رتبه

1

88

اولین

محمودمحمدی

مشهد

حفظ کل

بدون رتبه

2

89

دومین

علیرضازاده جویباری

قم

حفظ کل

سوم

3

90

سومین

محمد مهدی حق گویان

تهران

حفظ کل

بدون رتبه

4

91

چهارمین

حسن زرنوشه فراهانی

تهران

حفظ کل

پنجم

5

92

پنجمین

مصطفی دباغ پور

قم

حفظ کل

بدون رتبه

6

93

ششمین

محمودنوروزی

تهران

حفظ کل

چهارم

7

94

هفتمین

علی اسدی صیفار

تهران

حفظ کل

بدون رتبه

8

95

هشتمین

محمد خاکپور

مشهد

حفظ کل

نهم

9

96

نهمین

محمد رسول تکبیری

تهران

حافظ کل

هشتم

..................
منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری