احسن الحدیث

حفظ قرآن؛ برنامه شاخص مؤسسه دارالتقوی/ آشنایی قرآن‌آموزان با ۶۰ مناسبت ملی و مذهبی

مدیر مؤسسه دارالتقوی مبین تهران با بیان اینکه قرآن‌آموزان مؤسسه با ۶۰ مناسبت ملی و مذهبی در طول سال آشنا می‌شوند، برنامه شاخص این مؤسسه در راستای منویات مقام معظم رهبری را افزایش حفاظ قرآن کریم عنوان کرد.

محمدمهدی خواجه محمودآباد،‌ مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت دارالتقوی مبین تهران در گفت‌و‌گو با ایکنا؛ ضمن تشریح برنامه‌های مختلف این مؤسسه قرآنی، اظهار کرد: مؤسسه دارالتقوی در مناسبت‌های ملی، مذهبی، جهت ترویج و نهادینه شدن فرهنگ علوم قرآنی و سیره عملی ائمه اطهار(ع) و در راستای آماده‌سازی کامل کودکان و فراگیران در سنین پایه، مطابق با استانداردهای آموزشی و تربیتی قرآنی قدم برمی‌دارد.

وی ادامه داد: برنامه شاخص این مؤسسه در راستای منویات مقام معظم رهبری در مورد افزایش حفاظ قرآن کریم که با مشارکت ادارات اوقاف و امور خیریه غرب و شمال غرب تهران پیگیری می‌شود، طرح تربیت حافظان قرآن کریم است که هر ساله از سوی مؤسسه و در سطحی گسترده با پوشش تقریباً هشت هزار نفری در مدارس منتخب اجرا می‌شود.

خواجه محمودآباد در ادامه در رابطه با برنامه‌های مهد قرآنی مؤسسه نیز اظهار کرد: هدف مهم در این بخش حفظ سوره‌های پایانی قرآن کریم همراه با نقاشی، شعر، داستان کوتاه و مفاهیم قرآنی در حد کودکانه و سنین پایه است.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت دارالتقوی مبین تهران افزود: در بخش پیش‌دبستانی نیز فراگیران با بهره‌گیری از کتب منتخب در جریان آموزش مفاهیم ریاضی و اعداد، علوم و مفاهیم دین و قرآن همراه با شعر و قصه و آموزش‌های فوق برنامه به صورت نقاشی و کاردستی قرار می‌گیرند.

راهکار‌هایی براش رشد خلاقیت و پویایی

وی با بیان اینکه برای فعال شدن ذهن فراگیران و پویایی لازم ایشان جهت فراگرفتن مسائل آموزشی، اقدام به آموزش جدول سودوکو برای ایشان می‌شود، اذعان کرد: در ادامه نیز آموزش‌های مختلفی همچون ساعت، خلاقیت، کلاژ و کاردستی در طول سال تحصیلی به فراگیران آموزش داده می‌شود.

وی گفت: یکی از ضروری‌ترین برنامه‌ها برای رشد فکر و هوش و خلاقیت در میان کودکان، بهره‌گیری از کتاب است، از این رو علاوه بر کتب درسی، فراگیران با ۶۰ مناسبت ملی و مذهبی در قالب یک کتاب در طول سال تحصیلی آشنا می‌شوند و برنامه‌های ارائه شده نیز با بهره‌گیری از نقاشی و رنگ‌آمیزی در ذهن آن‌ها تثبیت می‌شود.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت دارالتقوی مبین تهران ادامه داد: کارگروه مربیان مؤسسه دائماً در رابطه با موضوعات مختلف به بحث و گفت‌و‌گو می‌پردازند تا هرچه بهتر نسبت به نیازهای قرآن‌آموزان و فراگیران به‌روز شده و برنامه‌های جدید و تازه‌ای را ارائه دهند.

خواجه‌محمودآباد که مسئولیت مهد و پیش‌دبستانی فرهنگسرای قرآن تهران را نیز برعهده دارد، تصریح کرد: ثبت نام دوره‌های آموزشی در مرکز پیش‌دبستانی فاطر فرهنگسرای قرآن جهت شیفت صبح و عصر از چندی پیش آغاز شده و همچنان نیز ادامه دارد که متولدین نیمه دوم سال ۱۳۹۲ و نیمه اول ۱۳۹۳ واجد شرایط پیش‌دبستانی هستند.

ارمغان شادی برای فراگیران

وی افزود: این مرکز پیش‌دبستانی در نظر دارد تا با استفاده از کتب آموزشی منتخب آموزش و پرورش، با آموزش خلاق کودک‌محور و آشنایی با ۶۰ مناسبت ملی و مذهبی در طول سال تحصیلی، با مربیان کارآزموده و باتجربه، اندیشه و جان فراگیر را شکفته ساخته و فضا و کنش‌های شاد را برای فراگیران به ارمغان بیاورد.

مدیر پیش‌دبستانی و مهد قرآن فرهنگسرای قرآن اظهار کرد: فضای آموزشی مجموعه مهد قرآن و مرکز پیش‌دبستانی فرهنگسرای قرآن به وسعت ۱۷۰ متر مربع با محیطی شاد و جذاب و ایجاد ضریب ایمنی، بزرگترین مکان در منطقه ۱۰ و مناطق همجوار است.

خواجه‌محمودآباد بیان کرد: موضوعات آموزشی نیز در اول هر هفته توسط گروه آموزشی تعیین و در دستور کار مربیان مرکز قرار می‌گیرد. مدیریت مرکز پیش دبستانی فاطر فرهنگسرای قرآن، دارای مجوز رسمی فعالیت از آموزش‌ و‌ پرورش در حوزه پیش‌دبستانی،‌ مجوز رسمی فعالیت و تأسیس از اداره بهزیستی در حوزه پیش‌دبستانی، مجوز رسمی از سازمان تبلیغات اسلامی، مدارک معتبر و رسمی از سوی اداره اوقاف و امور خیریه، وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه آموزش و اجرای تخصصی برنامه‌های قرآنی و حوزه آموزش کودک است.

ثبت‌نام رایگان فرزندان شهدای مدافع حرم

وی تصریح کرد: این مرکز قرآنی مبدع و برگزارکننده جشن تولد قرآنی جهت فراگیران و قرآن‌آموزان است. فرزندان شهدای مدافع حرم نیز به‌صورت رایگان ثبت‌نام می‌شوند.

مدیر پیش‌دبستانی و مهد قرآن فرهنگسرای قرآن گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با عضویت در کانال‌های pishdabestan۱۲۳،@mahd۱۲۳۴۵۶۷۸۹@ و mahmoudabadi@ با فعالیت‌های این مرکز بیشتر آشنا شوند و یا برای ارتباط با مسئولان این مرکز با شماره‌های ۵۵۷۸۹۹۰۴ و ۰۹۱۰۶۷۵۳۱۱۸ تماس بگیرند.

خواجه‌ محمودآباد اظهار کرد: در پایان دوره‌های پیش‌دبستانی، فراگیران و قرآن‌آموزان مفتخر به دریافت مدرک حفظ قرآن کریم از اداره امور قرآنی سازمان تبلیغات اسلامی و لوح پایان آموزش پیش‌دبستانی خواهند شد.

مدیر پیش‌دبستانی و مهد قرآن فرهنگسرای قرآن تصریح کرد: امیدواریم با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که با مسئولان و مربیان مجموعه انجام می‌شود، بتوانیم گامی هر چند کوچک در رابطه با تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه آموزش قرآن کریم به ویژه حفظ قرآن برداریم.

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است: «هُدىً

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟


  • چگونه آیه وضو شکل وضو گرفتن را بیان می کند؟
   دلیل اختلاف وضوی شیعیان و اهل سنت در چیست؟


  • مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است: «هُدىً

  • از آنجا که ساختار صحيفۀ سجاديه و شيوۀ امام زين‌العابدين(ع) در اين کتاب شريف، بر محور دعا

  • مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است: «هُدىً

  • پيامبر عظيم‌الشأن اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله نه فوق بشر، بلکه بشرِ برتر است؛ يعني انساني است که خود

  • مروری بر آیات شفاعت

   قیمت:5,000
   انتشار:1396
   شابک : 978-600-99784-1-0 انتشارات
  • سیمای یتیم در قرآن
   قیمت:8,000
   انتشار:1396
   شابک : 978-600-99744-0-3 انتشارات بیان
  • ممهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است: «هُدىً

  • عید غدیر 1395

   قیمت:3,000
   انتشار:1395
   (1) جلسه
   تصویری
  • شرح دعای 42 صحیفه سجادیه

   قیمت:13,500
   انتشار:1396
   شابک : 978-964-8472-94-3
  • مجموعه «آیه‌ها» تلاشی است برای تبیین و شفاف‌سازی گزاره‌هایی از قرآن که ممکن است در نگاه ساده و

  • ...آنچه تا کنون از خُمکدۀ سخنان علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام نوشیدیم نشان می‌هد که در نگاه این

  •  استاد مفسر محمد علی انصاری،شارح این تراث علوی،نزدیک به سی سال از عمربا برکت خود را قرین وحی الهی

  • شخصیت با عظمت امام صادق (ع) در اذهان شیعیان با لقب "رئیس مذهب شیعه" پیوندی همیشگی خورده است.

   این

  • مجموعه «آیه‌ها» تلاشی است برای تبیین و شفاف‌سازی گزاره‌هایی از قرآن که ممکن است در نگاه ساده و

  • اندوه نامه

   خطبه سوم از مشهورترین و با اهمیت‌ترین خطب نهج البلاغه و به نام شقشقیه مشهور است

   80.000

  • فروغ حکمت

   شرح نهج البلاغه، جلد اول (خطبه های 3-1)، بهار 95

   35000 تومان

    

  • تفسیر موضوعی

   سیمای پیامبر(ص) در قرآن، تفسیر آیاتی است که در قرآن کریم درباره پیامبر رحمت آمده و

  • گفتارهای ویژه

   به بیان دیدگاه های حضرت درباره حقوق متقابل مردم و حاکمیت در نهج البلاغه می پردازد.