• تـازه هـا
 • آموزش قرآن
 • پربازدید

اعجاز علمی قرآن در پدیده ابر

 

در نوشتار حاضر، با بهره‌گیری از یافته‌های دقیق علم

بیشتر...

معاد، بخش اول، استادمفسر دکترمحمدعلی

دریافت فایل صوتی

حجم: 10.7 MB

زمان: 31 دقیقه

بیشتر...

ترویج هویت دینی و ملی، از حداقل مؤلفه‌های صیانت

پیامبر(ص) از نگاه اندیشمندان جهان

جهاد قرآنی در بنیاد امام موسی‌ صدر/ پرورش ۲۷۰

آمار بازدید

-
بازدید امروز
بازدید دیروز
کل بازدیدها
38962
84273
107157592
امروز سه شنبه, 31 فروردين 1400
اوقات شرعی

عرضه چندین آلبوم‌ صوتی توسط رادیو قرآن

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نشست خبری شبکه رادیویی قرآن عصر روزگذشته سه‌شنبه، 9 تیر با حضور محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه رادیویی قرآن در سالن نشست‌های بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد.
محمدزاده در ابتدای این نشست گفت: یکی از کارهایی که در سال 94 و در قالب اطلاع‌رسانی به انجام رسانده‌ایم و آن را پیگیری خواهیم کرد، برگزاری نشست‌های اطلاع‌رسانی و خبری متعدد است و همانطور که شاهد بودید در صحن مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز نشست مطبوعاتی داشتیم و امروز هم در فضای نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اقدام به برگزاری نشست خبری کرده‌ایم.
وی ادامه داد: از آنجا که رادیو قرآن تنها رسانه شنیداری قرآنی به زبان فارسی در دنیاست، لذا برخی از تولیدات و محصولات ما در حوزه هنر تلاوت و سایر حوزه‌های مربوط به قرآن در قالب عرضه رسانه‌ای و عرضه آلبوم ارائه می‌شود‌ و طی یکی دو سال گذشته در این زمینه تولیداتی داشتیم و در این راستا رونمایی از سه آلبوم ترتیل کامل قرآن را در دستور کار داریم که یکی از این میان با رویکرد جوان‌گرایی و اهتمام به هنر تلاوت توسط شش قاری جوان که هر یک قرائت پنج جزء را برعهده داشتند، به انجام رسیده است و باید بگویم که هر سه آلبوم در مرحله نهایی نظارت قرار دارند و به زودی در ایام ماه رمضان در مراسم‌هایی مجزا از آنها رونمایی خواهد شد.
رونمایی از 2 آلبوم ترتیل کل قرآن با صدای پورزرگری و ابوالقاسمی

محمدزاده تصریح کرد: آلبوم نخست که ترتیل کل قرآن است، توسط قاری ممتاز محمدرضا پورزرگری به انجام رسیده است که البته شنوندگان رادیو قرآن هر روز ساعت 5:30 شنونده پخش آن از رادیو قرآن هستند اما مجموعه این ترتیل در قالب آلبومی به زودی رونمایی خواهد شد.
مدیر شبکه رادیویی قرآن در ادامه گفت: آلبوم دوم که آن هم ترتیل کل قرآن است توسط احمد ابوالقاسمی اجرا شده است که البته مخاطبان رادیو قرآن شنونده اجرای این ترتیل هر روز ساعت 18:30 هستند اما مجموع این ترتیل هم همانند آلبوم نخست در قالب یک آلبوم به‌زودی رونمایی و آماده بهره‌برداری است.
رونمایی از آلبوم ترتیل‌خوانی 6 قاری جوان با مشارکت دارالقرآن

محمدزاده گفت: آلبوم سوم که پیشتر در مورد آن توضیح دادم که توسط شش قاری جوان هر کدام پنج جزء قرآن ترتیل‌خوانی شده است و توسط رادیو قرآن با مشارکت سازمان دارالقرآن الکریم تولید شده و به زودی رونمایی خواهد شد که اسامی قاریان این آلبوم عبارتند از: حسین یزدان‌پناه، مجتبی پرویزی، داوود لاچینانی، علی شیرزاد، هادی چارقلو و مهدی فروغی.
وی تأکید کرد: در حوزه هنر نغمات آئینی، تواشیح و ابتهال نیز آلبوم نفیسی تولید شده است، با صدای حسن خانچی که آماده رونمایی است و سعی داریم در ماه رمضان این کار اتفاق بیفتد که این آلبوم نیز حاوی مدح پیامبر و قرآن کریم و اهل بیت(ع) است و به همین دلیل نام آن را «مهر و ماه» (الشمس و القمر) نامگذاری کرده‌ایم؛ به این معنی که مهر وجود مقدس نبی مکرم(ص) و قرآن شریف است و ماه هم در اصل ستارگان آسمان عصمت و طهارت(ع) هستند.
محمدزاده افزود: آلبوم فوق در اصل ابتهال است و حاوی قطعاتی است که به آن اناشید که جمع نشید است گفته می‌شود و در توضیح نشید باید بگویم که به قطعات عرفانی و مناجاتی به زبان عربی اناشید می‌گویند؛ هر چند که مهر و ماه حاوی قطعاتی به زبان فارسی نیز هست.
مدیر شبکه رادیویی قرآن در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در عرصه هنرهای نمایشی، تولید نمایش‌های رادیویی به شکل کاملاً کاربردی و کوتاه در قالب 400 نمایش با موضوع و مضامین قرآنی از سوی رادیو قرآن تولید شده است که با نام «قرآن در صحنه زندگی» آلبوم آن گردآوری و به زودی رونمایی خواهد شد، بخشی از نمایش‌های این آلبوم که توسط رادیو قرآن روی آنتن رفت با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و البته همچون سنت‌های قبلی این آثار با سایر شبکه‌های رادیویی همچون رادیو نمایش مورد تبادل قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: اساساً سیاست رادیو قرآن بر این است که آثار تولید شده خود را پس از رونمایی و استفاده در کنداکتور خود شبکه، برای بهره‌برداری مضاعف در اختیار سایر شبکه‌های رادیویی نیز قرار دهد.
رونمایی از آلبوم «فصل نیایش» حاوی نغمات اذان‌گاهی

محمدزاده اظهار کرد: در عرصه هنر تواشیح و نغمات، آلبوم دیگری که مورد بهره‌برداری قرار گرفته است «فصل نیایش» نام دارد که حتماً شنوای برخی از آثار آن در لحظات اذا‌ن‌گاهی شبکه‌های مختلف رسانه ملی و به ویژه ماه رمضان بوده‌اید؛ آلبوم این مجموعه آثار نیز به زودی رونمایی و مورد بهره‌برداری شبکه‌های رادیویی متقاضی قرار خواهد گرفت.
وی در مورد این آلبوم توضیح داد: آلبوم «فصل نیایش» شامل چندین قطعه تواشیح توسط گروه محراب و گروه اهل بیت(ع) به سرپرستی هادی آرزم است و باید بگویم که برخی از کارهای گروه محراب بازخوانی شده برخی از قطعات عربی است؛ رادیو قرآن با توجه به زحمت و دقتی کارشناسی که بر روی تولید هر یک از این آلبوم‌ها شده است لذا برای هر کدام رونمایی مستقلی در نظر گرفته شده است تا تحت‌الشعاع یکدیگر قرار نگیرند.
«با فرزانگان» پیش‌زمینه‌ای برای تدوین تقویم جامع قرآنی

محمدزاده ادامه داد: اثر صوتی دیگری که در همین مراسم آن را رونمایی خواهیم کرد، «با فرزانگان» نام دارد و یکی از تولیدات رادیو قرآن است که مورد استقبال شبکه‌های رادیویی است که با پشتوانه تحقیقی و پژوهشی به زمان تولد و وفات شخصیت‌های فرزانه حوزه دین و قرآن اشاره دارد؛ زمان ولادت، آثار تحقیقی آنها در حوزه دین در این آلبوم مورد توجه قرار خواهد گرفت و احیاناً به آن دسته از فرزانگان دوره معاصر نیز خواهد پرداخت که شامل 114 قطعه صوتی است که در اصل پیش‌زمینه‌ای خواهد بود برای تدوین تقویم جامع قرآنی که متأسفانه جامعه قرآنی تاکنون فاقد چنین تقویمی بوده است.

«صدای تلاوت»؛ بانک جامع تلاوت قرآن حاوی بیش از 20 هزار قطعه
مدیر شبکه رادیویی قرآن ادامه داد: دو اثر و دو دستاورد دیگر نیز که رادیو قرآن به آن دست یافته است و جزء اتفاقات بزرگ در جهان اسلام و جهان رسانه‌ای است؛ یکی تولید نرم‌افزار جامع تلاوت قرآن کریم است؛ نرم‌افزاری که فعلاً حاوی بیش از 20 هزار قطعه تلاوت قرآن به همراه اطلاعاتی در مورد هر یک از آنهاست و با توجه به تأکیداتی که مقام معظم رهبری داشتند آن هم نسبت به تلاوت‌های معنامحور لذا با تدوین و گردآوری مجموعه‌ای از قطعات تلاوت اساتید و قاریان ممتاز جهان اسلام بانک جامع تلاوت را در حال تولید داریم که کارهای نهایی آن در حال انجام است که نام آن را «صدای تلاوت» گذاشته‌ایم و در زمان رونمایی از آن اطلاعات کاملی در اختیار نمایندگان رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

راه‌اندازی رسمی اپلیکیشن چندرسانه‌ای رادیو قرآن «صدای قرآن»

وی در ادامه گفت: از جمله کارهای دیگری که البته در حال اقدام آن هستیم و فعلاً دوره و نسخه آزمایشی آن را در حال اجرا داریم اپلیکیشن چند‌رسانه‌ای رادیو قرآن با نام «صدای قرآن» است که ابتدا در اسفند سال 93 به شکل آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفت، این اپلیکیشن در فضای اندروید و IOS قابل استفاده است و در گام نخست فایل صوتی هر روز از ماه رمضان و ترتیل هر جزء از قرآن مناسب ایام رمضان در آن ارائه شده است.

رتبه نخست رادیو قرآن در حوزه رضایتمندی مخاطبان
محمد‌زاده تأکید کرد: چند ساعتی است که خبردار شدیم از سوی مرکز تحقیقات و نظرسنجی رسانه ملی، رادیو قرآن با حفظ جایگاه رتبه‌ای خود پس از سه شبکه پرمخاطب رادیویی رتبه چهارم پرمخاطب‌ترین شبکه رادیویی را به خود اختصاص داده است و خوشبختانه در حوزه رضایتمندی در میان شبکه‌های رادیویی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و نکته قابل توجه اینکه در فاصله کمتر از یک سال ارتقای دو درصدی داشته که این سیر صعودی چشمگیر است و باز نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در جذب مخاطب نیز شاهد افزایش دو درصدی بوده‌ایم.
وی گفت: رادیو قرآن نزدیک به چهار سال است که رادیو تلاوت را که تنها به تلاوت قرآن اختصاص دارد راه‌اندازی کرده است که مورد تأیید بسیار از نخبگان قرانی و از جمله مقام معظم رهبری بوده است و توانسته در میان جامعه هدف خود موفق عمل کند که باید همینجا اعلام کنم که مدیریت آن شبکه با شبکه رادیویی قرآن واحد است و در اصل رادیو تلاوت شعبه شماره 2 رادیو قرآن محسوب می‌شود.
محمدزاده در پایان گفت: در مورد عملکرد رادیو قرآن در فصل تابستان و طرح فراگیر «قرآن، کتاب زندگی 1449» باید بگویم که 51 عنوان برنامه را تدارک دیده‌ایم که با توجه به فصل تابستان و تقارن آن با ماه رمضان 34 برنامه از این تعداد ویژه ماه رمضان و 15 عنوان برنامه نیز مربوط به طرح فراگیر قرآن، کتاب زندگی هستند.
این گزارش حاکی است، در پایان این نشست با حضور برزین ضرغامی، مدیرکل ارشاد استان تهران و دبیر بیست و سومین دوره نمایشگاه قرآن از آلبوم «با فرزانگان» رونمایی صورت گرفت.

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

 • تفسیر مشکات(1)

  مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است:

 • پیامبر مکرم اسلام (ص) فرمودند:
  «اَفْضَلُ الْعِبادَةِ اِنْتِظارُ الْفَرَجِ»
  با فضیلت‌ترین عبادت،

 • گفتارهایی درباره امامت امام علی علیه السلام

  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1398
  • شابک:
 • نگاهی به ارتباط فرزندان با پدر و مادر

 • نهج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • نج‌البلاغه تبلور اندیشۀ بزرگ‌انسان الهی، برترین الگوی تربیت‌یافتۀ مکتب وحی و توحید و انسانِ کامل

 • مجموعه شماره یک

  زن از منظر قرآن-زن از منظر قرآن کریم

  زن و مرد- بررسی جایگاه و ارتباطات زن و مرد

 • مجموعه بیان3 حاوی 144 DVD در 6 آلبوم، دور سوم تفسیر کامل قرآن کریم است که به‌صورت تصویری به‌همراه

 • پرتویی از روایات غدیر


  • اثر مکتوب
  • انتشار: 1397
  • شابک:
   978-600-99784-7-2

   انتشارات:
 • آیه‌ای که محرمات الهی را بیان می کند چه ارتباطی با ولایت دارد؟
  اکمال دین و اتمام نعمت چه

 • چگونه مسئله ولایت از آیه تبلیغ فهمیده می شود؟
  چه نکته ای هم سنگ تمام رسالت پیامبر (ص) است


 • ولی در آیه ولایت به چه معناست؟ / دادن انگشتر در نماز به حضور قلب چه سازگاری‌ای دارد؟