احسن الحدیث

قاریان ایرانی خود باید صاحب سبک شوند/ آغاز این راه از جلسات قرآن

نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ایران در سال ۸۸ با اشاره به اینکه باید ذهن قاریان قرآن به سمتی برود که خودشان دارای سبک شوند، تصریح کرد: این نوع نگرش و نگاه باید از جلسات قرآنی اساتید قرآن شروع شود.
سیدجواد حسینی، قاری بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با ابراز اینکه همه نخبگان قرآنی وظیفه دارند نگرش قرآن‌آموزان و قاریان را نسبت به تلاوت قرآن عوض کنند، گفت: اذهان اکثر قاریان قرآن درگیر مسابقات قرآن شده و به حداقل پله‌های ترقی و پیشرفت بسنده می‌کنند.
نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ایران در سال ۸۸ با اشاره به اینکه باید ذهن قاریان قرآن به سمتی برود که خودشان دارای سبک شوند، تصریح کرد: این نوع نگرش و نگاه باید از جلسات قرآنی اساتید قرآن شروع شود.
قاریان قرآن به نوعی مسابقه‌زدگی گرفتار شده‌اند 
این قاری قرآن مشهدی ادامه داد: متأسفانه قاریان در ایران به نوعی مسابقه‌زدگی گرفتار شده‌اند که باید از این وضعیت نجات پیدا کنیم تا تلاوت‌های قرآن به سمت مفهومی‌تر و عمیق‌تر شدن برود.
وی با تأکید بر اینکه رمز ماندگاری قاریان قرآن در ارائه کیفیت تلاوت است، اضافه کرد: همانطور که مداحان به کیفیت کارشان توجه دارند و هر کدام دارای طرفداران خاصی هستند، باید قاریان قرآن نیز با ارائه کار عالی و کیفیت ممتاز در جذب جمعیت به سمت قرآن موفق عمل کنند.
باید جلسات قرآن مردمی باشد
این قاری بین‌المللی افزود: فضایی در جامعه حاکم شده که برخی توقع دارند، ادارات دولتی برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی را هماهنگ کنند در حالی که اینگونه نیست و باید جلسات قرآن مردمی باشد و قرآء نیز تلاوتی با کیفیت بالا ارائه دهند.
حسینی با بیان اینکه قاریان قرآن باید به دو مطلب مهم یعنی ارائه کیفیت بالا و دوم مردمی بودن توجه ویژه‌ای داشته باشند، اظهار کرد: قاریان قرآن شهرستانی برای پیشرفت در کارشان باید در جلسات قرآنی حضور داشته باشند و از محضر اساتید قرآنی به بهترین نحو استفاده کنند.
ماندن در سبک اساتید مصری اشتباه است
وی با بیان اینکه قاریان شهرستانی برای پیشرفت می‌توانند از سبک اساتید مصری نیز تقلید کنند، گفت: ماندن در سبک اساتید مصری اشتباه است.
وی اضافه کرد: یادگیری از سبک اساتید مصری را تا جایی باید ادامه داد که فصاحت و لحن خوبی پیدا کرد و بعد از آن خود قاریان با تمرین و ممارست به سمتی بروند که صاحب سبک در تلاوت شوند.
 
 

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری