پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

مهلت ثبت نام شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن تا ۱۱ بهمن

شانزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با برگزاری مسابقات بخش آوایی در ایام دهه فجر برگزار می شود و مهلت ثبت تا ۱۱ بهمن ماه اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، شانزدهمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با رونمایی از پوستر جشنواره به همت معاونت فرهنگی این دانشگاه آغاز به کار کرد.

این جشنواره در شش بخش آوایی، معارفی، پژوهشی، فناوری، ادبی و هنری ویژه دانشجویان، کارکنان، اساتید و خانواده های کارکنان و اساتید دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می شود.

رشته های حفظ اجزای 1، 3، 5، 10، 15، 20 و کل، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، تواشیح و همخوانی، دعا و مناجات خوانی و تدریس قرآن کریم در بخش آوایی، رشته های آشنایی با احادیث اهل بیت، مفاهیم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، ترجمه و تفسیر قرآن، سیره معصومین، احکام، پرسمان معارفی و اخلاق و سبک زندگی در بخش معارفی از منابع این جشنواره می باشد.

همچنین شرکت کنندگان در رشته های مقاله نویسی، تالیف کتاب، بررسی و نقد کتاب و تلخیص کتاب در بخش پژوهشی، رشته های تولید نرم افزار، اپلیکیشن و ربات تلگرام، کانال شبکه های مجازی در بخش فناوری و رشته های شعر و داستان نویسی و نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی در بخش ادبی و رشته های خوشنویسی و نقاشی، عکاسی، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق و منبت و طراحی پوستر در بخش هنری به رقابت می پردازند.

این جشنواره در بخش اساتید و دانشجویان همچون سال های گذشته در دو مرحله دانشکده‌ ای و سراسری برگزار شده و نفرات برتر به جشنواره قرآن و عترت دانشجویان و اساتید کشور معرفی می شوند.

مسابقات بخش آوایی در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد و مهلت ثبت نام شرکت در مرحله نهایی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تا 11 بهمن ماه اعلام شده است.

..........................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری