پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

لزوم حمایت از اجرای طرح نخبه‌پروری قرآنی در مؤسسات

مدیر مکتب‌القرآن دهاقان با بیان اینکه با توجه به منویات مقام معظم رهبری، طرح نخبه‌پروری و شناسایی افراد مستعد قرآنی در اولویت کار این مجموعه است، گفت: تقویت، حمایت و تلاش برای نخبه‌پروری قرآنی در زمینه حفظ قرآن، تجوید و قرائت باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، سیدامیر حجازی، مدیر مکتب‌القرآن دهاقان با بیان اینکه با توجه به منویات مقام معظم رهبری، طرح نخبه‌پروری و شناسایی افراد مستعد قرآنی در اولویت کار این مجموعه است، گفت: تقویت، حمایت و تلاش برای نخبه‌پروری قرآنی در زمینه حفظ قرآن، تجوید و قرائت باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: شناسایی استعدادهای درخشان قرآنی نوجوانان و جوانان و معرفی آنان به جامعه اسلامی نقش بسزایی در رشد و تقویت افراد داشته و انگیزه خوبی ایجاد می‌کند.

نماینده قرآنی اداره اوقاف و امورخیریه دهاقان تربیت مربی به‌ویژه مربیان حفظ و قرائت را از دیگر اهداف مکتب‌القرآن دهاقان عنوان کرد و گفت: به علت کمبود بودجه در این زمینه و نبود اعتبار، مربی‌پروری به شکل درست انجام نشده است، این در صورتی است که شهرستان از پتانسیل و ظرفیت خوبی برخوردار است و مربیانی هم در حال فعالیت هستند گرچه دوره‌های لازم را ندیده‌اند.

حجازی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها برای اعتلای معنوی و فرهنگی عرصه‌های مختلف به‌ویژه بخش قرآن، باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشند، گفت: اصلی‌ترين موضوع در بحث قرآنی اين است كه بايد به سمتی برويم كه تمام فعاليت‌ها و كارهای قرآنی نتيجه و ثمره آن به تربيت قرآنی ختم شود.

.............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری