پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن آغاز شد/ پیمان ایازی نماینده ایران

بیست و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشور اردن امروز، 22 اردیبهشت ماه آغاز شد.

پیمان ایازی

به گزارش ایکنا؛ بیست و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کشور اردن در رشته حفظ کل قرآن از صبح امروز، 22 اردیبهشت ماه در امان آغاز شد. این اولین دوره از این مسابقات است که قبل از ماه مبارک رمضان برپا می‌شود.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در این دوره پیمان ایازی، از استان مازندران به این دوره از رقابت‌ها که طی 21 تا 26 اردیبهشت برگزار می‌شود، اعزام شده است.

پیمان ایازی قاری قرآن

این رقابت‌ها امروز با حضور نمایندگان 30 کشور و در حضور وزیر اوقاف اردن طی مراسمی آغاز شد و فردا شاهد رقابت‌ها خواهیم بود. زمان اجرای پیمان ایازی نیز بر طبق قرعه فردا خواهد بود.

پیمان ایازی متولد سال 1369 در شهر ساری و در حال دریافت مدرک دکتری علوم قرآن و حدیث هست؛ وی علاوه بر حفظ کل قرآن کریم، حافظ کل صحیفه سجادیه و حکمت‌های نهج‌البلاغه است.

قرار بود 17 ربیع‌الاول همزمان با ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) اولین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در رشته قرائت و حفظ قرآن به میزبانی کشور عراق برگزار شود و ایازی در این رقابت‌ها حضور یابد که این مسابقات به دلیل آنچه که آماده نبودن زیرساخت‌ها عنوان شده است برپایی آن به زمان دیگری موکول شد و این چنین ایازی راهی اردن شد.

یادآوری می‌شود، در دوره قبل مسابقات بین‌المللی قرآن اردن، ابوذر کرمی به عنوان نماینده کشورمان حضور داشت.

.............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری