پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

رمضان ماه نه گفتن به امور نفسانی است

بازگشت به قرآن تنها راهکار برای درمان افسردگی و اضطراب جامعه کنونی ما به شمار می‌رود، قرآن بهترین ابزار برای احیای قلوب و شادی افراد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام سيد علي اکبر محسني، مبلغ مطرح کشوري و متخصص در تفسير قرآن کريم، شب گذشته به مناسبت دهه دوم ماه مبارک رمضان در مسجد الهادی گفت: رمضان شهر الله است.

وی افزود: اهل بیت(ع) برای استقبال و بدرقه این ماه ادعیه و مناجات فراوانی را توصیه و بیان فرموده‌اند از این رو محترم شمردن این ماه بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام محسنی با بیان اینکه رمضان ماه رحمت، برکت و مغفرت است، ابراز کرد: حضرت جبرئیل می‌فرمایند: ار رحمت خداوند به دور است کسی که ماه رمضان را ببیند ولی آن را درک نکند؛ همه کتب آسمانی در ماه مبارک رمضان نازل شده است.

این مبلغ و پژوهشگر قرآنی با تاکید بر اینکه انسان باید در ماه مبارک رمضان رابطه‌اش را با قرآن اصلاح کند، اظهار داشت: رمضان ماه انس گرفتن با قرآن کریم است.

وی درخصوص شب‌های قدر،گفت: ما باید قبل از آن که شب قدر فرا برسد خودمان را برای درک آن شب با عظمت آماده کنیم و این امر با توبه و استغفار و حلالیت خواستن از دیگران میسر می‌شود بنابراین انسان باید قبل از ماه مبارک رمضان قلب خود را تطهیر کرده و از کینه و کدورت نسبت به دیگران پرهیز کند.

حجت الاسلام محسنی ادامه داد: انسان نباید ارتباطش را با دیگران قطع کند چرا که نتیجه آن قطع ارتباط با خداوند است.

این مبلغ و پژوهشگر قرآنی با بیان اینکه رمضان ماه نه گفتن به امور نفسانی است، عنوان کرد: مسلمان تا نه نگوید مسلمان نیست ماه رمضان نه گفتن انسان را تقویت می‌کند برای مثال زمانی که در یک جمع غیبت می‌شود اگر انسان در برابر این عمل قبیح موضع مناسب بگیرد و نه بگوید خداوند اجر و پاداشی عظیمی به او عنایت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه قرآن ابزار هدایت و کلام الهی است، گفت: انسان اگر به این باور برسد که قرآن کلام الهی است دیگر با کسالت قرآن را قرائت نمی‌کند و یا از قرآن تنها برای مراسم ختم بهره نمی‌برد بنابراین قرآن کریم برای احیای قلوب نازل شده است.

حجت الاسلام محسنی ادامه داد: بازگشت به قرآن تنها راهکار برای درمان افسردگی و اضطراب جامعه کنونی ما به شمار می‌رود، قرآن بهترین ابزار برای احیای قلوب و شادی افراد است.

این مبلغ و پژوهشگر قرآنی نماز را زیارت خداوند بیان کرد و اظهار داشت: قرآن کریم می‌فرماید: از نماز و صبر کمک بگیرید؛ انسان در نماز با خداوند سخن می‌گوید از این رو اگر انسان برای خداوند وقت بگذارد خداوند نیز برای او وقت می‌گذارد و مشکل او را رفع می‌کند.

.............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری