پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

طرح دانشجو معلم قرآن تکرار شود

محبوبه هاشمی با اشاره به اینکه طرح دانشجو معلم قرآن نباید فراموش شود، گفت: این طرح و طرح‌های این چنینی باید تکرار شود و با توجه به گذر زمان آموزش‌ها بروزرسانی شوند و موارد جدیدتری به دانشجویان آموزش داده شود. محبوبه هاشمی، متولد ۱۳۷۵، ساکن شهر اراک و دانشجوی دانشکده فنی مهندسی این شهر در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، درباره ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی گفت: ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی خوب و از سطح بالایی برخوردار است و این استان از نظر فعالیت‌های قرآنی جزء استان‌های فعال کشور به حساب می‌آید. 


وی درباره فعالیت‌های قرآنی خود قبل از حضور در طرح دانشجو معلم قرآن، بیان کرد: من حدود چهار سال در زمینه حفظ قرآن فعالیت‌هایی داشته‌ام و حافظ کل قرآن هستم، اما با حضور در این طرح قرآنی توانستم دانش‌ قرآنی خود را منظم کنم. 

حافظ کل قرآن در ادامه گفت: طرح دانشجو معلم قرآن توانست به ارتقای فعالیت‌های قرآنی من کمک کند و حضور در این طرح باعث شد که در بخش تجوید کمک زیادی به من شود؛ در واقع هم تجوید و هم آموزش دادن آن را یاد گرفتم. 

وی افزود: طرح دانشجو معلم قرآن در بخش‌های دیگر مثل کلاس‌داری هم توانست آموزش‌های خوبی را برای دانشجویان داشته باشد و آن‌ها را به سطح خوبی در مرحله مربی‌گری برساند. 

هاشمی در ادامه درباره ورود قشر تحصیل‌کرده به حوزه آموزش قرآن، گفت: ورود این قشر به حوزه آموزش قرآن مسلما می‌تواند مؤثر باشد چراکه وقتی مخاطبان هم سن و سال باشند و همدیگر را در مکانی مثل دانشگاه ببینید با توجه به این دید و بازدیدهایی که هست می‌توانند در این دیدارها پرسش و پاسخ‌هایی قرآنی داشته باشند و این امر باعث می‌شود که آموزش قرآن هم راحت‌تر شود. 

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: این طرح و طرح‌های این چنینی باید تکرار شود و نباید فراموش شوند؛ باید آموزش‌هایی که دانشجویان در این طرح فراگرفته‌اند بروزرسانی شوند و در واقع موارد جدیدتری به دانشجویان آموزش داده شود. همچنین هرچند وقت یک بار مهارت‌هایی که دانشجویان فراگرفته‌اند مورد سنجش و امتحان قرار گیرد تا آموخته‌های قرآنی دانشجویان فراموش نشود. 


محمد چشمه‌نوشی

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری