احسن الحدیث

طرح دانشجو معلم قرآن تکرار شود

محبوبه هاشمی با اشاره به اینکه طرح دانشجو معلم قرآن نباید فراموش شود، گفت: این طرح و طرح‌های این چنینی باید تکرار شود و با توجه به گذر زمان آموزش‌ها بروزرسانی شوند و موارد جدیدتری به دانشجویان آموزش داده شود. محبوبه هاشمی، متولد ۱۳۷۵، ساکن شهر اراک و دانشجوی دانشکده فنی مهندسی این شهر در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، درباره ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی گفت: ظرفیت‌های قرآنی استان مرکزی خوب و از سطح بالایی برخوردار است و این استان از نظر فعالیت‌های قرآنی جزء استان‌های فعال کشور به حساب می‌آید. 


وی درباره فعالیت‌های قرآنی خود قبل از حضور در طرح دانشجو معلم قرآن، بیان کرد: من حدود چهار سال در زمینه حفظ قرآن فعالیت‌هایی داشته‌ام و حافظ کل قرآن هستم، اما با حضور در این طرح قرآنی توانستم دانش‌ قرآنی خود را منظم کنم. 

حافظ کل قرآن در ادامه گفت: طرح دانشجو معلم قرآن توانست به ارتقای فعالیت‌های قرآنی من کمک کند و حضور در این طرح باعث شد که در بخش تجوید کمک زیادی به من شود؛ در واقع هم تجوید و هم آموزش دادن آن را یاد گرفتم. 

وی افزود: طرح دانشجو معلم قرآن در بخش‌های دیگر مثل کلاس‌داری هم توانست آموزش‌های خوبی را برای دانشجویان داشته باشد و آن‌ها را به سطح خوبی در مرحله مربی‌گری برساند. 

هاشمی در ادامه درباره ورود قشر تحصیل‌کرده به حوزه آموزش قرآن، گفت: ورود این قشر به حوزه آموزش قرآن مسلما می‌تواند مؤثر باشد چراکه وقتی مخاطبان هم سن و سال باشند و همدیگر را در مکانی مثل دانشگاه ببینید با توجه به این دید و بازدیدهایی که هست می‌توانند در این دیدارها پرسش و پاسخ‌هایی قرآنی داشته باشند و این امر باعث می‌شود که آموزش قرآن هم راحت‌تر شود. 

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: این طرح و طرح‌های این چنینی باید تکرار شود و نباید فراموش شوند؛ باید آموزش‌هایی که دانشجویان در این طرح فراگرفته‌اند بروزرسانی شوند و در واقع موارد جدیدتری به دانشجویان آموزش داده شود. همچنین هرچند وقت یک بار مهارت‌هایی که دانشجویان فراگرفته‌اند مورد سنجش و امتحان قرار گیرد تا آموخته‌های قرآنی دانشجویان فراموش نشود. 


محمد چشمه‌نوشی

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری