پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

مطالعه قرآن باید بر اساس تفکر باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع)، در جلسه درس اخلاق که در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار داشت: خواندن قرآن هم باید بر اساس تفکر باشد؛ طلاب باید به تفکر اهتمام کنند و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشند.

وی افزود: درباره تفکر باید شیوه و راه و روش داشت؛ آنچه را که انسان با تفکر به دست می‌آورد صرفا با مطالعه به دست نمی‌آید.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد عنوان کرد: افزون بر آنچه علمای دیگر گفتند شما طلاب باید با تفکر بر آن ارزش افزوده داشته باشید، درباره درس، رفتار، اخلاق، منابع، افکار و آراء در هر آنچه می‌بینید و می‌شنوید فکر کنید.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع)، بیان داشت: علمی که همراه با تففکر نباشد به ذات مقدس نیست، هر کس بر آنچه از استاد خود آموخته تفکر کند علم او محکم می‌شود، افزون بر آن مطالب جدیدی به دست آورده و به فهم می‌رسد.

وی گفت: کسی که در کنار علم آموزی تفکر داشته باشد بصیرت پیدا کرده و در کنار علم عمل هم پیدا می‌کند، با تفکر علم و عمل انسان اصلاح می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد با اشاره به پیام تاریخی امام راحل به گورباچف مبنی بر فروپاشی کمونیست؛ بیان داشت: ما از این پیام استفاده لازم را نبردیم.

................................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

پیوندها