پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

مسئولین هرچه برای ترویج قرآن کار کنند؛ کم است/لزوم توجه به امنیت سامانه حفظ قرآن

مخبر دزفولی گفت: هرچه برای گسترش فرهنگ قرآنی کار کنیم؛ کم است و برای آن که این مهم در جامعه محقق شود ابتدا باید خود مسئولین رفتار و منششان بر اساس آیات کلام‌الله مجید باشد.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان مخبر دزفولی دبیر شورای انقلاب فرهنگی در آیین رونمایی از نرم افزار جامع حفظ قرآن ایرانیان با اشاره به لزوم  برنامه ریزی برای تدوین و گسترش مفاهیم قرآن کریم در جامعه و نیز آشنا شدن آحاد مردم با کلام الله مجید گفت:ما مسئولین هرچه برای گسترش فرهنگ قرآنی کار کنیم؛ کم است و برای آن که این مهم در جامعه محقق شود ابتدا باید خود مسئولین رفتار و منش ایشان بر اساس آیات کلام‌الله مجید باشد.

وی با بیان این مطلب که در حکومت اسلامی جمهوری اسلامی ایران باید گسترش مفاهیم قرآنی و اهل بیتی در رأس امور قرار داشته باشد تصریح کرد: اگر ما ادعا داریم که کشورمان اسلامی است قرآن و اهل بیت جزء جدا نشدنی آن هستند. بر همین اساس باید در روش حکومت داری نسبت به ترویج قرآن و مفاهیم اهل بیت علیه السلام نهایت کوشش را بکنیم.

دزفولی با اشاره به لزوم تجمیع قوای مسئولین برای تربیت جامعه قرآنی  عنوان کرد هر چقدر در ارتباط با قرآن و موضوع آن با مفاهیم آیات الهی کار کنیم تا تبدیل به یک هنجار عمومی شود باز کم است. بر همین اساس بهره مندی از ابزارهای نوین و تکنولوژی های تسهیل کننده در راستای ترویج و تبیین آیات الهی می تواند ما را برای رسیدن به هدف عنصر آحاد جامعه با قران کریم کمک و یاری کنند.شورای توسعه فرهنگ قرآنی اقدام به تولید نرم افزار برای شناسایی و شفاف سازی آمار حفاظ قرآن کریم کرد.

وی افزود: کارگروه ها و نهادها و ارگان های مختلفی در راستای تربیت حفاظ ش می‌کردند اما این تلاش‌ها همراستا نبود لذا برای تجمیع قوا نیازمند دریافت آمار شفاف از تعداد حفاظ قرآن کریم بودیم ما برای برنامه ریزی نیازمند اطلاعات دقیق در خصوص تعداد دوره‌های آموزشی تعداد حافظان قرآن قاریان و حتی برگزاری محافل انس با قران کریم در کشور بودیم از این رو تولید سامانه جامع حافظان قرآن کریم باعث شد تا تمام مشکلات در راستای شفاف‌سازی و رصد دقیق  برنامه‌های قرآنی از جمله تعداد حفاظ قرآن کریم حل شود.البته در کنار کار کارشناسانه که در خصوص تهیه سامانه حفظ قرآن کریم شده است باید به موضوع صیانت و امنیت سامانه برای حفظ اطلاعات توجهی ویژه داشت.

...........................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری