احسن الحدیث

شرط ظهور مهدی(عج) پرورش عبادی الصالحون است

‌شرط ظهور، پرورش عبادی الصالحون است، برخی می‌گویند که باید فساد زیاد شود تا حضرت ظهور کنند؛ در حالی که این حرف اشتباه است؛ بلکه باید سطح معرفت، بصیرت، ولایت و... جامعه بالا رود تا زمینه ظهور حاصل شود.

5 شنبه// ‌شرط ظهور مهدی(عج) پرورش عبادی الصالحون است

به گزارش ایکنا؛ همه ما برای تعجیل در ظهور آن حضرت دعا می‌کنیم؛ اما باید توجه داشت که دعا خوب و لازم است؛ ولی به تنهایی کافی نیست؛ باید به قرآن مجید برگشته و به آن عمل کنیم.

خداوند متعال در ‌آیات ۱۰۵ و ۱۰۶ سوره انبیاء فرمودند: «و َلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ* إِنَّ فِي هَذَا لَبَلَاغًا لِقَوْمٍ عَابِدِينَ/ در «زبور» بعد از ذکر (تورات) نوشتیم: «بندگان شایسته‌ام وارث(حکومت) زمین خواهند شد!»* در این، ابلاغ روشنی است برای جمعیّت عبادت‌کنندگان!».

‌شرط ظهور پرورش عبادی الصالحون است، اینکه می‌گویند ۳۱۳ نفر باید آماده شوند تا حضرت ظهور کند، برای رده اول است؛ رده بعدی نیازمند افراد بیشتری است. حکومت بر دنیا مسئله ساده‌ای نیست؛ لذا باید عبادی الصالحون پرورش یافته و از میان نسل موجود افرادی مناسب تربیت نمود.

‌برخی می‌گویند که باید فساد زیاد شود تا حضرت ظهور کنند؛ در حالی که این حرف اشتباه است؛ بلکه باید سطح معرفت، بصیرت، ولایت و... جامعه بالا رود تا زمینه ظهور حاصل شود. انتظار امام زمان(عج) از جامعه روحانیت بالاتر از مردم است؛ باید عملا پاک، درستکار، عالم و مؤدب باشیم و در اصلاح خود و حوزه گام برداریم.

« ‌آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم/ بهار ۹۷»

..............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری

  • مهم ترین ویژگی این تفسیر، کوشش در تبیین بعد هدایتی قرآن، یعنی هدف اصلی نزول است: «هُدىً