پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

برگزاری مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم

مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی شش اداره اوقاف منطقه ای و در۲۱ شهرستان تهران در حال برگزاری است.

حجت‌الاسلام رحیم بابایی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان تهران، در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان از برگزاری مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان تهران خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل و تحقیق، اذان و دعاخوانی همزمان با سراسر کشور در استان تهران برگزار می شود.

وی بیان کرد: در استان تهران شش اداره اوقاف منطقه ای و در خارج از شهر تهران، مجموعا 21 شهرستان میزبان برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان تهران هستند که در دو یا سه شهرستان به صورت همزمان این رقابت قرآنی ویژه خواهران و برادران و در بقاع متبرکه و امامزادگان برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان تهران خاطر نشان کرد: علیرغم اینکه برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم استان تهران، بالافاصله بعد از مسابقات بین المللی قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور آغاز شد، اما با شور و کیفیت بسیار بالا در شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

حجت الاسلام بابایی خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم، بعد از مسابقات قرآنی شهرستان های استان تهران، مرحله استانی این رقابت قرآنی را تیرماه و مرداد برگزار کنیم و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته مرحله کشوری چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم پاییز 97 به میزبانی استان مرکزی برگزار می‌شود.

 وی تلاش در جهت تحقق مطالبات و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون قاری و حافظ قرآن کریم از جمله اهداف سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با برگزاری این مسابقات است.

چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن در مرحله شهرستانی و در شهر تهران که از روز ۱۷ اردیبهشت ماه و در شهرستان های تهران آغاز شده است، تا اواسط همین هفته ادامه دارد.

............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری