پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

الفت داشتن منشا نزول برکات الهی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، محسن اسماعیلی عضو شورای نگهبان، چهارشنبه شب در سلسله جلسات درس تفسیر نهج البلاغه که در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد، گفت: نزدیک کردن دل‌ها به یکدیگر بهترین عمل است.

وی افزود: وحدت داشتن آن هم در سایه سار الفت و مهربانی ارزشمند است، الفت و رحمت زمینه نزول نعمات الهی را فراهم می‌آورد.

اسماعیلی اجتماع بدون الفت را فاقد ارزش و اعتبار دانست و ابراز کرد: در سایه الفت بود که پیامبراکرم(ص) توانستند اسلام را جهانی کنند در غیر این صورت چه کسی به کلام یک فرد فقیر و یتیمی که حتی بستگانش او را قبول نداشتند اعتنا می‌کرد.

عضو شورای نگهبان ادامه داد: در با هم بودن و نزدیک شدن دل‌ها می‌توان دنیا را فتح کرد بنابراین پیامبراکرم(ص) آمدند تا ملل را از افتراق رها کنند چرا که هر بدبختی که انسان دارد از فقدان الفت و برادری است.

وی با بیان اینکه اگر مردم الفت نداشته باشند به دوران جاهلیت باز می‌گردند، گفت: خداوند بر مردم منت گذاشت که آنان را از نعمت الفت متنعم کرد از این رو رحمت و الفت نعمتی است که کسی از قیمت آن خبر ندارد.

اسماعیلی الفت را از هر چیز باارزشی ارزشمندتر دانست و اظهار کرد: اگر کسی ادعای مسلمانی کند ولی الفت در وجود او نهادینه نشده باشد او مسلمان نیست چرا که رسم مسلمانی به هم پیوسته بودن دلهاست.

عضو شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: الفت منشا نزول برکات الهی که انسان در سایه سار اسلام به آن دست می‌یابد.

...............................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری