پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

برگزاری هشتمین شورای راهبردی مناطق آزاد در حوزه قرآن

دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد با اشاره به برپایی نشست تخصصی کارشناسان و مسئولان قرآنی مناطق آزاد گفت: همچنین هشتمین شورای راهبردی مناطق آزاد در حوزه قرآن با حضور مسئولان قرآنی ۲ تا ۴ بهمن ماه در بندر انزلی برگزار می شود.

محمدرضا پورمعین، دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برپایی دومین نشست تخصصی کارشناسان و مسئولان قرآنی مناطق آزاد گفت: این نشست 2 تا چهارم بهمن ماه در بندر انزلی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه همزمان با این نشست، هشتمین شورای راهبردی مناطق آزاد در حوزه قرآن نیز چهارم بهمن ماه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این نشست با هدف بررسی و دریافت گزارش در خصوص نحوه عملکرد فعالیت های قرآنی در مناطق آزاد برگزار خواهد شد.

پورمعین اظهار کرد: در پی تعامل با سایر دستگاه های فعال قرآنی تمامی مسئولان قرآنی مانند شورای توسعه، سازمان دارالقرآن، صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، معاونت قرآن و عترت و سایر دستگاه ها در این نشست حضور دارند.

دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد با بیان اینکه آخرین محصولات و نشریات قرآنی شورای عالی قرآن در این نشست ارائه می شود، تصریح کرد: همچنین در این نشست شاخص ها و ارزیابی های سال 97 به مناطق آزاد ابلاغ می شود.

وی با اشاره به شعار فعالیت های قرآنی مبنی بر "حفظ قرآن و فهم قرآن" در مناطق آزاد ادامه داد: امیدواریم با سهمیه بندی در مناطق میزان آموزش حفاظ را در این مناطق ارتقا دهیم چرا که ایمان داریم استعدادهای بسیار خوبی در این مناطق وجود دارند.

پورمعین با بیان اینکه در این راستا سهم 5 درصدی از حفظ قرآن را در مناطق آزاد ابلاغ می کنیم، گفت: با ابلاغ این دستور امیدواریم تا شاهد کثرت حفاظ قرآن کریم در این مناطق باشیم.

...................................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری