پیامبر اکرم (ص) : خانه های خویش را با تلاوت قرآن نورانی کنید.

احسن الحدیث

ایجاد کانون های قرآن در مدارس مهمترین دستاورد قرآنی آموزش و پرورش/ ایجاد ۷۵۰ دارالقرآن در مداس کل کشور

مسیب زاده گفت: یکی از اقدامات آموزش و پرورش ایجاد کانون‌های قرآن به عنوان شبکه قرآنی فعالیت‌های قرآنی است که می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای قرآنی به شمار آورد.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حمدرضا مسیب‌زاده؛ مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش بعدازظهر امروز در نشست بررسی دستاوردهای قرآنی انقلاب اسلامی و تجلیل از دستگاه‌های برتر در مسابقات بین‌المللی قرآنی که در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد با بیان اینکه جامعه آموزش و پرورش ما در تمام پایه‌های تحصیلی خود از کتب دینی بهره‌مند است، اظهار داشت: ما نباید از امر نماز غافل باشیم زیرا نماز مسیری برای شکرگزاری است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشجویان و دانش‌آموزان در آستانه سیزدهم بهمن‌ماه بر اساس اطلاعات دقیق امروز جوانان و نوجوانان اشاره داشتند و فرمودند جوانان امروز ما تحلیل‌شان نسبت به جوانان گذشته خیلی بهتر می‌باشد. 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: بخشی از پیرامون فعالیت‌های ما در مدارس در قالب کتب و تدریس معلمان در ساعات درسی مربوط به امور دینی است که معلمان ما نیز در ساعات آموزشی خود به این مهم اهتمام می‌ورزند. از سوی دیگر بخشی از فعالیت‌های دینی ما در بخش پرورشی پی‌گیری می‌شود.

مصیب‌زاده با بیان اینکه بیش از پنج هزار نفر از معلمانی که جذب آموزش و پرورش شده‌اند از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده‌اند، تصریح کرد: در اصل بخش عمده‌ای از معلمانی که در شاخه‌های دینی تدریس می‌کنند از میان دانش‌آموزان قرآنی بوده که بر اساس آمار از میان هر 10 هزار مدرسه، 10 دانش آموزشی قرآنی داشته‌ایم.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات ما در مدارس علاوه بر تدریس و کلاس‌های پرورشی برپایی مسابقات قرآن، عترت و نماز است که در این خصوص فرهنگسازی خوبی نیز انجام شده است که از این میان می‌توان به طرح حفظ قرآن کریم در بخشی از آیات قران و یا آیات مربوط به سنین نوجوانان اشاره کرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش ابراز داشت: یکی از اقدامات ما در آموزش و پرورش ایجاد کانون‌های قرآن به عنوان شبکه قرآنی فعالیت‌های قرآنی است که می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای قرآنی به شمار آورد.

مصیب‌زاده بیان کرد: از دیگر اقدامات ما در آموزش و پرورش چاپ و تصحیح قرآن کریم می‌باشد. همچنین ما جلسات محوری حفظ قرآن و موسسات قرآنی را در قالب رسمی و خصوصی نیز داریم.

..................................

منبع

فروشگاه و معرفی آثار استاد دکترمحمد علی انصاری